TARNYSTĖS IR BENDRYSTĖ

Liturginės tarnystės

Liturginiam šventimui – bendrai iškilmingai Bažnyčios maldai – paprastai vadovauja dvasininkas, vadinamas liturgijos vadovu: vyskupas, kunigas ar diakonas. Kiti tarnaujantys liturgijoje (paprastai ne dvasininkai) jam padeda ir/arba vykdo vadovo deleguotas liturgines funkcijas arba atlieka jiems būdingą liturginę tarnystę. Pagrindinės liturginės tarnystės: PATARNAUTOJAI, SKAITOVAI ir GIEDOTOJAI.

Visoms liturginėms tarnystėms būtinas pasirengimas ir nuolatinis ugdymasis: dvasinis ir techninis.

Mokymo–skelbimo tarnystės

Šalia liturginio Išganymo slėpinių šventimo, Evangelijos skelbimo ir krikščioniškojo mokymo tarnystė Bažnyčioje yra esminė – taip auga, bręsta ir stiprėja einančių į išganymą būrys, konkreti tikinčiųjų bendruomenė. Tikėjimo skelbimo ir mokymo pareigą visų pirma turi vyskupas, po to – kunigai ir diakonai. Jiems padeda katechetai, evangelizuotojai, teologai ir kiti pasirengę tikintieji, galintys žodžiu ir pavyzdžiu skelbti krikščioniškąją žinią. Pareigą savo gyvenimu liudyti Kristų ir Jį išpažinti turi visi pakrikštytieji.

Parapijos bendruomenėje dvasininkams padeda PARAPIJOS KATECHETAI (parapijoje rengia vaikus, jaunimą ir suaugusiuosus sakramentams), TIKYBOS MOKYTOJAI (mokyklose moko vaikus ir jaunimą tikybos) ir tikėjimo ugdytojai (veda evangelizacinius ir tikėjimo ugdymo kursus, programas bei grupes).

Gailestingumo darbų tarnystės

Caritas...

Šeimų sielovada

Jaunimo sielovada

Maldos ir bendrystės grupės