Ligonių patepimas

Kas nors pas jus serga? Tepasikviečia Bažnyčios vyresniuosius, ir jie tesimeldžia už jį, patepdami aliejumi Viešpaties vardu. Tikėjimo malda išgelbės ligonį, ir Viešpats jį pakels, o jeigu jis būtų nusikaltęs, jam bus atleista. (Jok 5, 14-15)

Ligonio patepimo sakramentas sutvirtina ligonio sielą išganymui, pagelbi kūnui kovoti su liga, atleidžia užmirštas arba dėl silpnumo nepajėgtas išpažinti nuodėmes.

Susirgus, ar esant ligos pavojuje, ar dėl senyvo amžiaus katalikas rūpinasi priimti Ligonio patepimo sakramentą. Šis sakramentas gali būti pakartotas kai ligonis vėl atkrinta į sunkią ligą po sveikimo ar kai tos pačios ligos metu užeina rimta krizė.

Kartais ligonių sakramentas yra klaidingai vadinamas paskutiniu patepimu. Tai nėra teisinga, kadangi ligonio patepimo esmė yra malda už jį, prašant Dievą sveikatos, globos ir stiprybės ligoje. Kai kurie ligoniai bijo priimti ligonių sakramentą, vertindami jį kaip palydėjimą į mirtį. Artimiesiems tiktų išsamiai paaiškinti sergančiajam žmogui šio sakramento prasmę - dvasios sustiprinimą, paguodą, tvirtumo skausme suteikimą, kančios palengvinimą, ženklią pagalbą įveikiant ligą.

Labai svarbu kviesti kunigą tada, kai ligonis dar gali kalbėti, yra sąmoningas ir gali atlikti Išpažintį, priimti šv. Komuniją (Viatiką), o ne laukti tos akimirkos, kai žmogus jau merdi.

Ligonio aplankymas užsakomas parapijos raštinėje.

Namuose laukdami kunigo paruošiame stalą: apdengiame jį balta staltiese, pastatome kryžių arba šventą paveikslą, dvi žvakes, padedame lėkštelę su vatos gumulėliais, stiklinę vandens ir šaukštą.

Pirmaisiais mėnesių trečiadieniais 18 val. šv. Mišiose meldžiamės už ligonius, teikiamas Ligonių patepimo sakramentas.