Atgaila ir sutaikinimas (Išpažintis)

Atgaila ir Sutaikinimu vadinamas Bažnyčios sakramentas, kuriuo atsiliepiame į Viešpaties kvietimą atsiverskite ir tikėkite Evangelija. Atsiversti - tai atsigrežti į mūsų Tėvą Dievą, į mūsų brolius ir seseris, to paties Tėvo vaikus, ir į save kaip Tėvo sūnų ar dukterį.
Atsiversti - tai pradėti vėl iš naujo eiti Evangelijos keliu, kuri prisiėmėme Krikšto dieną, kai tapome krikščionimis - Evangelijos liudytojais.

Atgailos ir Sutaikinimo sakramentas yra mūsų atsivertimo, susitaikymo ir bendrystės šventė. Dievas, Gailestingumo Tėvas, Bažnyčia - brolių ir seserų bendruomenė - priima ir vėl priglaudžia savo mylimą žmogų, kai jis sugrižta, gailisi dėl savo praeities ir vėl iš naujo ryžtasi gyventi pagal Evangeliją.

Atgailos ir Sutaikinimo sakramentas tai ne tiek nuodėmių ir jų skaičiaus išvardijimas, kiek prisipažinimas Dievui ir sau pačiam, kad neteisingai gyvenau, atsisakiau gėrio, buvau savanaudiškas.

Nuodėmė pasirodo įvairiausiais pavidalais, kai pajungiame kitą savo užmačioms arba vengiame sutikti jį su meile. Nuodėmė žaloja ir asmens, ir visuomenės gyvenimą. Meilė - jos priešingybė - yra Dievo įsakymų laikymasis. Ji mus pripildo troškimo patikti kuriančiam, palaikančiam ir atperkančiam Dievui.

Sunkia nuodėme krikščionis atsiskiria nuo Dievo. Tačiau dauguma mūsų nuklysta nuo meilės įsakymo. Atgailos ir Sutaikinimo sakramento šventė atkuria mūsų bendrystę su Dievu ir Dievo Tauta. Tai Dievo dovana tikinčiajam.

Pamąstyk: kur Dievas mano gyvenime? Ar matau, kiek Jis manimi rūpinasi? Iš kur kyla mano mintys, veiksmai? Prisipažink klydęs, gailėkis ir ryžkis.