Svetainės medis   Kontaktai  
 
POPIEŽIAUS intencija lapkritį – už popiežių, kad vykdytų savo misiją Šventosios Dvasios padedamas ir toliau tikėjime lydėtų jam patikėtą kaimenę. ARKIVYSKUPIJOS – kad naujai atrastume Ligonių sakramento dvasinę naudą ir nebijotume naudotis.

Paminklinės lentos, skirtos Lietuvos savanoriams, atidengimas

2013 m. lapkričio 28 d. parapijos bažnyčioje buvo minimos 95-osios Lietuvos kariuomenės įkūrimo metinės. Kauno Dainavos bendruomenės tarybos sprendimu nuspręsta įamžinti Lietuvos savanorius ir karius, kovojusius už Lietuvos laisvę 1919-1923 metais. Lietuvos savanoriai atlikę pareigą savo Tėvynei įkūrė Dainavos kaimą, kuris, besiplečiant Kaunui, tapo Dainavos mikrorajonu. Vienas pagrindinių tuometinės Lietuvos valstybės prioritetų - aprūpinti kariuomenės karius savanorius žeme - iš esmės atsispindėjo skiriant žemės klypus Muravos kaimo pievose, vėliau pavadintose Dainavos kaimu.

12 val. buvo švenčiamos šv. Mišios, kurioms vadovavo parapijos klebonas kun. Jonas Stankevičius. Mišių metu buvo meldžiamasi už Lietuvos karius - savanorius. Šv. Mišiose dalyvavo LR Seimo nariai - Kazimieras Kuzminskas, Arimantas Dumčius, Orinta Lieputė, LR Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos Šaulių sąjungos Kauno rinktinės vadas Minvydas Mikalauskas, Dainavos seniūnas Alvydas Malinauskas, Kovo 11-osios gatvės bendrijos primininkas Raimundas Kaminskas, Kauno pilietinės bendruomenės centrasDainava", etnografinis ansamblis „Brydė" ir kiti svečiai.

Po šv. Mišių Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo medaliu ir Laisvės kovos Didžiojo Kryžiaus ordinu buvo apdovanoti garbingi svečiai. Po apdovanojimų bažnyčios prieangyje, buvo  atidengta ir pašventinta Paminklinė atminimo lenta, skirta 1919-1923 metais už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę kovojusiems Lietuvos kariuomenės savanoriams, kariams ir šauliams, įkūrusiems Dainavos kaimą atminti.

Žvelgdami į šiuos mums istorijos paliktus pavyzdžius, prisiminkime visus padariusius gero mums ir mūsų valstybei: tiek artimuosius, tiek tuos nepažįstamuosius, kurie šiandien yra nepelnytai užmirštami - nors laikas ir sovietinis režimas padarė labai daug, kad tų žmonių darbai būtų pamiršti, kol gyva Tėvynė, už kurią jie rizikavo ir paaukojo savo gyvybes, tol turime puoselėti jų atminimą.

Gerojo Ganytojo parapijos inf.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kraujo relikvija

Šv. MIŠIOS prašant
šv. Jono Pauliaus II užtarimo –
kiekvieno mėnesio 22 dieną
12 valandą.

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas