Parapijos Jaunimo centro stovykla "Dievas yra Meilė"

2013 m. rugpjūčio 5d. - rugpjūčio 9d.

Rugpjūčio 5 d. - pirmadienį, dvidešimt 7-12 metų amžiaus vaikų vyko į stovyklavietę „Pušynas", esančią Kauno rajono Jadagonių kaime, praleisti 5 dienų stovyklą pavadinimu „Dievas yra Meilė". Stovyklautojus, susirinkusius parapijos bažnyčioje, palaimino ir išlydėjo klebonas. Atvykstančių laukė „Brėmeno muzikantai". Vėliau užregistruoti vaikai susiradę savo kambarius įsikūrė ir laukė, kol bus pakviesti į agapę.

Kaip ir kiekvienoje stovykloje, vaikai buvo supažindinti su stovyklos taisyklėmis, taip pat - savo grupelėmis ir vadovais, su kuriais vėliau sukūrė savo grupelių pavadinimus, šūkius ir vėliavas. Jų pristatymais buvo atidaryta stovykla. Kadangi stovykla buvo katalikiška, visos jos metu stovyklautojus ir jų vadovus lydėjo malda. Stovykloje buvo įrengta koplytėlė, kurioje vykdavo pamaldos tris kartus per dieną, taip pat, nepamiršome dėkoti Dievui už gausias gėrybes valgykloje. Stovykla buvo organizuojama parapijos klebono kun. Jono Stankevičiaus rūpesčiu. Pinigai pagal pateiktą projektą, buvo gauti iš vietos bendruomenių savivaldos programos 2013 metams. Stovyklautojai - tai parapijos šv. Mišių patarnautojai, adoruotojos, giedoriai. Buvimą stovykloje apvainikavo paskutinį vakarą vykusios Sutaikinimo pamaldos bei šventosios Mišios, kurias aukojo parapijos klebonas kun. Jonas Stankevičius. Taip pat šv. Mišiose dalyvavo, stovyklaujantį jaunimą aplankę Dainavos seniūnas Alvydas Malinauskas ir Kovo 11-osios gatvės bendrijos pirmininkas dr. Raimundas Kaminskas. Stovykloje buvo surengta įvairių žaidimų ir užsiėmimų, tokių kaip „Žvaigždžių medžiotojai", orientacinis ir sporto šventė, kurie neleisdavo niekam pamiršti, kad mes stipriausi esame tada, kai turime tvirtą, pasitikinčią komandą. Taip pat talentų vakaras, kai galėjome džiaugtis vieni kitų sugebėjimais - piešimu, dainavimu, šukavimu ir grojimu (net jei instrumentas yra dantys). Vitražų ir žvakelių gamyba. Bene didžiausią įspūdį vaikams paliko vadovų surengtas naktinis žygis, kuris pareikalavo didelio ryžto ir narsos.

Negalima pamiršti, jog stovyklaudami sulaukėme ypatingų svečių - policijos darbuotojų iš Kauno miesto Dainavos komisariato, kurie ne tik supažindino su sunkiu policijos darbu ir saugiu elgesiu kelyje ir namuose, bet ir parodė antrankius, gumines lazdas, policininkų liemenes, taip pat - tarnybinį automobilį, kuriame vaikai galėjo apžiūrėti ir paliesti kiekvieną mygtuką. Be abejo, nelikome ir be lauktuvių. Vėliau sulaukėme svečių iš parapijos. Tai - Gerojo Ganytojo parapijos Carito savanorės, kurios visiems padovanojo po Carito žvakelę ir pakvietė būti jų pagalbininkais.

Bet smagiausias ir įsimintiniausias laikas buvo tas, kai galėjome pliuškentis stovyklavietės tvenkinyje, čiuožinėti nuo vandens čiuožyklos arba žaisti vandens karą kartu su vadovais. Tačiau, prabėgus trumpai stovyklos savaitei, sulaukėme išleistuvių, kurios prasidėjo ketvirtadienio vakare, degant stovyklos laužui, su jame kepančiomis bulvėmis, ir pasibaigusiom iškilmingais apdovanojimais prieš lipant į autobusą, kuris laimingai parvežė stovyklautojus namo.

Už šią galimybę pabūti kartu maldoje, bendrystėje su Dievu ir su artimaisiais parapijos jaunimas dėkoja klebonui kun. Jonui Stankevičiui. be kurio pagalbos ir rūpesčio stovykla nebūtų įvykusi.

Keletas akimirkų iš vykusios stovyklos: