Svetainės medis   Kontaktai  
 
ŠVENTOJO TĖVO intencija gegužį – už gyvenimo pilnatvei pašauktus jaunuolius, kad Marija jiems taptų klausymo, gilaus atpažinimo, tikėjimo drąsos ir atsidavimo tarnystei pavyzdį. ARKIVYSKUPIJOS intencija – meldžiame Marijos Taikos Karalienės užtarimo.

Balandžio mėn. 15 d. 12 val. Kauno Gerojo Ganytojo bažnyčioje bus pašventintas pirmasis Lietuvoje Palaimintojo Jono Pauliaus II relikvijorius ir jame patalpinta jo kraujo relikvija, kurią parapijai padovanojo Krokuvos arkivyskupas metropolitas kardinolas Stanisław Dziwisz. Iškilmėms vadovaus Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius. Iškilmingas šv. Mišias koncelebruos Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas bei kiti kunigai svečiai.

Relikvijorių suprojektavo ir Krokuvoje iš bronzos išliejo skulptorius Czesław Dźwigaj. Relikvijorius yra įrengtas ant šoninės bažnyčios sienos, išklotos plytelėmis iš balto itališko Carrara marmuro. Relikvijoriuje įmontuotas Palaimintojo Popiežiaus Jono Pauliaus II vitražas. Atvaizdo antrame plane pavaizduotos žymiausios Kauno bažnyčios ir Šiluvos Bazilika. Šis stiklo vitražas yra pirmasis tokio tipo Lietuvoje.

Relikvijoriaus sumanytojas ir šio projekto koordinatorius Kauno Gerojo Ganytojo parapijos klebonas kun. Jonas Stankevičius.

Šiam istoriniam įvykiui atminti profesorius Czesław Dźwigaj sukūrė ir pagamino medalį. Vienoje jo pusėje pavaizduotas pirmasis Lietuvoje relikvijorius, skirtas Palaimintajam Jonui Pauliui II atminti. Antroji medalio pusė skirta Kauno Gerojo Ganytojo parapijos bažnyčios pastatymo įamžinimui. Joje atvaizduota bažnyčia ir užrašyti svarbiausi jos statymo ir konsekravimo momentai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kraujo relikvija

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas