Kauno I-ojo Dekanato tikybos mokytojai ir katechetai švenčia Tikybos dėstymo Lietuvos mokyklose 20 -metį

Vasario 19 d. Kauno Paminklinės Kristaus Prisikėlimo bažnyčios konferencijų salėje vyko Tikybos mokymo Lietuvos mokyklose 20 - mečio minėjimas, kuriame dalyvavo Kauno I dekanato dekanas Mons. Vytautas Grigaravičius, Kauno Arkivyskupijos Katechetikos Centro vadovas Artūras Lukaševičius, Kauno I Dekanato Katechetikos Metodinio Centro vadovė Nijolė Kulėšienė, Kauno I -jo dekanato parapijose dirbantys tikybos mokytojai ir katechetai.

Minėjimas prasidėjo sveikinimo žodžiu, kurį šventės dalyviams tarė Kauno I dekanato dekanas Mons. Vytautas Grigaravičius. Po jo vyko mokinių talentų konkursas kuriame dalyvavo ir menines programas pristatė mokiniai iš 11 parapijų, priklausančių Kauno I-ajam dekanatui. Parapijai atstovavo viena grupė, kuri buvo laimėjusi pirmąją vietą talentų konkurse, kuris vyko parapijose gruodžio - sausio mėn. ir buvo skirtas paminėti Tikybos dėstymo 20 -metį.

Talentų konkurse Gerojo Ganytojo parapijai atstovavo Kauno taikomosios dailės mokyklos šiuolaikinio šokio grupė NSK, kuri atliko šokį „Kvėpavimas".

Dekanato atrankos komisija išrinko pasirodymą, kuris bus pristatytas Tikybos mokymo 20-mečio minėjime Kauno arkivyskupijoje. Tai Kauno Kristaus Prisikėlimo parapijos atstovės, Kauno apskr. Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro ugdytinės: Silvijos Petkevičiūtės. fortepijonu atliekamas F. Miulerio kūrinys „Audra".

Kauno I dekanato dekanas Mons. Vytautas Grigaravičius už krikščioniškų vertybių puoselėjimą ir nuoširdų darbą įteikė 36 padėkas tikybos mokytojoms ir katechetėms. Šią padėką dekanas įteikė ir Kauno Gerojo Ganytojo parapijos KMC vadovei s.Ingai Rukaitei FMA.

Minėjimo kulminacinis momentas buvo tikybos mokytojų ir katechetų dalyvavimas vakaro šv. Mišiose Kauno Paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje. Šv. Mišių aukai vadovavo dekanas mons. Vytautas Grigaravičius. Šv. Mišių metu giedojo Kauno Šv. Kryžiaus ( Karmelitų) parapijos jaunimo choras.

Atnašavimo metu prie altoriaus buvo atneštos Kauno I-ojo dekanato parapijų Katechetikos Metodiniams centrams skirtos knygas „Dievo kalba" ir „Jėzus", kurias dovanojo Kauno I-ojo dekanato dekanas mons. V. Grigaravičius. Jas Kauno I-ojo dekanato parapijų KMC vadovams jis įteikė po Eucharistijos šventimo. Taip pat prie altoriaus buvo atnešti duona ir vynas, skirti Eucharistijos šventimui. Atnašas nešė Kauno Gerojo Ganytojo parapijos atstovai.

Nuo 2010. 02. 18 d. Kauno Paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje eksponuojama nuotraukų, atspindinčių tikybos mokytojų ir katechetų veiklą Kauno I - ojo dekanato mokyklose ir parapijose, paroda.

Maloniai kviečiame joje apsilankyti.