Tikybos dėstymo Lietuvos mokyklose 20 – mečio šventė

2009 m. gruodžio 11 d. 12.00 val. Kauno Gerojo Ganytojo parapijos bažnyčioje paminėjome Tikybos dėstymo Lietuvos mokyklose 20 –mečio sukaktį. Renginį organizavo parapijos Katechetinis Metodinis Centras (toliau – KMC). Šventėje dalyvavo visi Kauno Gerojo Ganytojo parapijos mokyklose dirbantys tikybos mokytojai (jų yra 15), parapijos katechetė Agnė Eidukynė, Kauno J. Urbšio katalikiškos m-klos direktorius P. Martinaitis ir šios mokyklos mokiniai, Kauno Dainavos vid. m-klos direktorius V. Kvederaitis ir šios m-klos mokiniai, Kauno A. Stulginskio vid. m-klos direktorius V. Dubauskas ir šios m-klos mokiniai, Kauno V. Kuprevičiaus vid. m-klos direktorė I. Švėgždienė ir šios m-klos mokiniai, Kauno Buitinių paslaugų ir verslo m-klos administracijos atstovė ir šios m-klos mokiniai, Kauno Taikomosios dailės m-klos administracijos atstovė ir šiuolaikinio šokio grupė “NSK”, vadovė Beta Šilinskaitė, Kauno Katechetinio Centro (toliau KKC) koordinatorė I. Rakauskienė.
      Ruošiantis šiai šventei buvo išleistas stendas, kuriame pristatoma parapijos KMC veikla, eksponuojama tikybos mokytojų ir katechetų paruoštų metodinių priemonių paroda. Ekspozicija vyko ir šventės metu.
      Šios sukakties paminėjimą pradėjome Dievo Žodžio liturgija, kuriai vadovavo Kauno Gerojo Ganytojo parapijos klebonas kun. J. Stankevičius. Liturgijos šventime dalyvavo ir Kauno Gerojo ganytojo parapijos diakonas G. Stumbras.
      Antroje šventės dalyje sveikinimo ir padėkos žodžius tarė mokyklų direktoriai, parapijos klebonas kun. J. Stankevičius, KKC koordinatorė I. Rakauskienė. Padėkos žodį tikybos mokytojoms tarė ir jų mokiniai.
       Buvo pasidžiaugta darniu ir vaisingu bendradarbiavimu tarp parapijos ir mokyklų bendruomenių, padėkota klebonui kun. J. Stankevičiui už svarią įtaką, palaikant ryšius tarp parapijos ir mokyklų bendruomenių.
      Po padėkos momento sekė renginyje dalyvaujančių mokyklų mokinių paruoštos meninės programos. Iš pristatytų mokinių programų buvo atrinktas vienas pristatymas, kuris dalyvaus 2009 m. vasario mėn. įvyksiančioje tikybos mokytojų šventėje Kauno miesto mastu. Šioje šventėje Kauno Gerojo Ganytojo parapijos mokyklas atstovaus Kauno Taikomosios dailės šokio grupė “NSK”.
      Renginio pabaigoje Kauno Gerojo Ganytojo parapijos klebonas kun. J. Stankevičius įteikė padėkas mokiniams, kurie dalyvavo piešinių konkurse skirtame “Evangelinės žinios tūkstantmetei Lietuvai” Jubiliejui paminėti. Konkurso darbų ekspozicija vyko 2009 m. Balandžio 30 – gegužės 8 d.d. Kauno Gerojo Ganytojo parapijos koplyčioje.
      Dėkojame Kauno Gerojo Ganytojo parapijos klebonui kun. J. Stankevičiui už paramą organizuojant šį renginį.