Šventieji Joakimas ir Ona mums pažįstami ne iš Evangelijų, bet iš tradicijų, kurios gali siekti II amžiaus pirmąją pusę. Švč. Mergelės Marijos Tėvas ir Motina yra tarsi grandis, jungianti Senąją Sandorą su Naująja. Iš jų gimė toji, kuri turėjo pagimdyti vienatinį Dievo Sūnų. VIII a. Jeruzalėje šv. Jonas Damaskietis šitaip šlovino Jėzaus protėvius: „Jonai ir Ona, laimingi sutuoktiniai (Šeima)! Visa kūrinija jums dėkinga; per jus ji paaukojo Kūrėjui visų tobuliausią dovaną: garbingą motiną, vienintelę vertą To, kuris ją sukūrė.“

Viešpatie, mūsų tėvų Dieve, Tu šventajam Joakimui ir Onai suteikei malonę, kad iš jų gimtų Žmogumi tapusio Tavo Sūnaus Motina; jų užtarimu suteik mums išganymą, kurį esi pažadėjęs savo tautai. Prašome per mūsų Viešpatį Jėzų Kristų, Tavo Sūnų, ...