Birželio 12 dieną Kauno Gerojo Ganytojo bažnyčioje paminėtas 1941 metų birželio 14dienos tremčių į Sibirą 75 – mečio jubiliejus. Bažnyčios vestibiulyje Kauno IX forto muziejaus darbuotojai parengė ir pristatė šiai datai skirtą parodą, kurioje daug dėmesio skirta prisiminti tremtinius dvasininkus, kitas iškilias Lietuvos asmenybes, taip pat iš Dainavos kaimo ištremtuosius.

12 val. Šv. Mišias aukojo parapijos vikaras kun. Nerijus Pipiras. Sakydamas homiliją, kunigas išryškino nuolankumo ir gailestingumo svarbą. Kartu buvo išryškinta ir viltis, atsispindėjusi tremtinių maldose. Pasak kunigo, jei nebūtų buvę tremtinės motinos maldos, be galo paprastai suraišytos maldaknygės „Marija, gelbėk mus“, jei nebūtų Adelės Dirsytės, arkivyskupo Mečislovo Reinio ir kitų žinomų bei nežinomų tremtinių vilties, maldos, vargiai, ar galėtume kalbėti apie Lietuvą, laisvę ir nepriklausomybę. Viso to negalima pamiršti. Todėl baigdamas homiliją, kunigas, kartu su nepriklausomybės dainiumi aktoriumi ir poetu Kęstučiu Geniu ragino atmintį išsaugoti, „kad šviestų ji visiems“.

Po Šv. Mišių, kuriose dalyvavo Šaulių sąjungos nariai, parapijoje esančių švietimo įstaigų ir Dainavos seniūnijos vadovai, Kauno pilietinės bendruomenės centro „Dainava“ atstovai, visiems kartu sugiedojus Lietuvos Respublikos valstybinį himną, prasidėjo meninė programa, kurioje dalyvavo aktorė Kristina Kazakevičiūtė, solistė Alija Larbi, kvartetas „Mozaica“ (pirmas smuikas – Jonė Barbora Laukaitytė, antras smuikas – Sofija Larbi, altas – Dovydas Bulotas, violončelė – Norbertas Veršulis), skaitovas ir dainininkas Karolis Kaminskas. Savo kūrybą skaitė ir kun. N. Pipiras.