2015 06 14              XI-sis eilinis   sekmadienis               metai B

EVANGELIJA  Mk  4,  26 - 34

Ir vėl jis kalbėjo: „Su Dievo karalyste yra kaip su žmogumi, kuris beria dirvon sėklą. Ar jis miega ar keliasi, ar naktį ar dieną, sėkla dygsta ir auga, jam visiškai nežinant kaip. Žemė savaime duoda vaisių: pradžioje želmenį, paskui varpą, pagaliau pribrendusį grūdą varpoje. Derliui prinokus, žmogus tuojau imasi pjautuvo, nes pjūtis atėjo". Jėzus dar sakė: „Su kuo galime palyginti Dievo karalystę? Arba kokiu palyginimu ją pavaizduosime? Ji - tarytum garstyčios grūdelis, kuris, sėjamas dirvon, esti mažiausias iš visų sėklų žemėje, bet pasėtas užauga, tampa didesnis už visas daržoves ir išleidžia tokias plačias šakas, kad jo pavėsyje gali susisukti lizdą padangių sparnuočiai". Daugeliu tokių palyginimų Jėzus skelbė žmonėms žodį, kiek jie sugebėjo suprasti. Be palyginimų jiems jis nekalbėdavo, o savo mokiniams skyrium viską išaiškindavo.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Vienas iš dykumos tėvų, Hiperechijus, savo klausytojams yra pasakęs:" Tegu jūsų mintys visada bus Dangaus Karalystėje ir jūs netrukus tapsite jos paveldėtojais". Iš tiesų mums labai svarbu neatitrūkti nuo minčių apie Dangaus Karalystę. Ji yra slėpinys. Ji prasideda nuo mažos sėklelės. Galų gale, ir jos augimas bei plėtra nepriklauso nuo jokių žmogiškųjų išteklių. Mums, žmonėms, neretai atrodo, kad Dangaus Karalystės sėklos krenta ne ten, kur turėtų kristi, kad jų sėjėjas  visiškai nemoka nei dirvos reikiamai įdirbti, nei  pasirinkti tinkamą sėjai metą. Jis tik beria. Ko gero, to ir užtenka. Dangaus Karalystė negali būti apribota ar žvelgiama į ją pro padidinamąjį stiklą. Ji tiesiog tarpsta mumyse, mūsų kasdienybėje. Dažnai mes jos nė nematome, nes jos sėklelė yra be galo mažytė. Šioje vietoje galbūt reikėtų palikti vietos poetikai ir kvietimui. Atrodytų, kaipgi be to. Tiesiog norisi grįžti prie pirmųjų šio teksto eilučių. Net jei  ir nematome materialios Dangaus Karalystės su pilimis ir miestų įtvirtinimais, nereikia manyti, kad jos nėra. Į ją turime visuomet sugrįžti. Ne tik sugrįžti, bet ir tapti jos sėkla. Juk ji prasideda nuo pasidalintos vilties, nuo pasitikėjimo, nuo ėjimo drauge. Ji yra ten, kur kiekvienas rasti atilsį šakų šešėlyje. Ji yra čia. Ji yra prieš pat mūsų akis. Ji - priešakyje. Kreipkime savo akis link Jėzaus. Jis - tas kviečio grūdas, įmestas nuodėmingon dirvon. Jis yra tas, kuris nepaisant tokio Sėjėjo „neūkiškumo", davė vaisių. Netgi Jo kryžiaus šakų šešėlyje kiekvienas galime rasti atilsį. Niekuomet nepamirškime, kad Kryžiaus meilė, nors ir mažytė, bet gyva. Ji yra dovana, kuri auga netik tuomet, kai aplink ją purename dirvą, bet naktimis, kai miegame. Ji tiesiog yra tokia nepakartojama dovana, kad gali peraugti mūsų žmogiškąjį intelektą ir pastangas vien tam, kad  atėjus laikui,  mes patys galėtume atsipūsti josios šakų paunksmėje.

• Ateinantį sekmadienį, birželio 21 d. švęsime šv. Jono Krikštytojo atlaidus. Šv. Mišios švenčiamos įprasta sekmadienio tvarka.
  • Birželio 24 d., trečiadienį, švęsime Kauno arkivyskupijos dangiškojo globėjo šv. Jono Krikštytojo dieną. Šventė prasidės arkikatedroje bazilikoje 11 val. iškilminga Eucharistija už Kauno miestą ir visą arkivyskupijos bendruomenę, jos dabartį ir ateitį. Liturgijai vadovaus arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius SJ. Šv. Mišias koncelebruos arkivyskupijoje tarnaujantys kunigai. Po šv. Mišių Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje (Papilio g. 5) vyks iškilmingas minėjimas, kurio metu arkivyskupas S. Tamkevičius Šiluvos Dievo Motinos medaliais apdovanos arkivyskupijai nusipelniusius asmenis, bus įteikti „Bažnyčios kronikos" fondo apdovanojimai krikščioniškosios žiniasklaidos atstovams, apžvelgtos arkivyskupijos gyvenimo aktualijos.
  • Birželio mėnuo yra skirtas Švč. Jėzaus Širdies garbei. Po vakaro 18 val. šv. Mišių kalbama Jėzaus Širdies litanija. Sekmadieniais Jėzaus Širdies litanija bus kalbama po sumos šv. Mišių.
  • Jaunimą kviečiame registruotis ir vykti į Lietuvos jaunimo dienas, kurios vyks birželio 27 - 28 dienomis. Parapijos pasirengimo jaunimo dienoms grupė renkasi kiekvieną pirmadienį 16 val.
  • Kviečiame skaityti religinę literatūrą: žurnalus „Artuma", „Bernardinai.lt", meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų", maldyną „Magnificat".

06.19  Šv. Romualdas, abatas