Svetainės medis   Kontaktai  
 
POPIEŽIAUS intencija rugsėjį – kad visuomenės užribyje atsidūrę žmonės nebūtų pamiršti institucijų ir laikomi beverčiais. ARKIVYSKUPIJOS – kad mokslo metų pradžia paskatintų ieškoti ne tiktai žinių, bet ir Dievo artumos.

EVANGELIJA  Mt  22,  1 - 10

Jėzus vėl ėmė kalbėti palyginimais: „Su dangaus karalyste yra panašiai kaip su karaliumi, kuris kėlė savo sūnui vestuves. Jis išsiuntė tarnus šaukti pakviestųjų į vestuvių pokylį, bet tie nepanorėjo eiti. Tuomet jis vėl siuntė kitus tarnus, liepdamas: 'Sakykite pakviestiesiems: Štai aš surengiau pokylį, mano jaučiai ir penimi veršiai papjauti, ir viskas surengta. Ateikite į vestuves!' Tačiau kviečiamieji to nepaisė ir nuėjo kas sau: vienas lauko arti, kitas prekiauti, o kiti tarnus nutvėrę išniekino ir užmušė. Tuomet karalius užsirūstino ir, nusiuntęs kariuomenę, sunaikino anuos žmogžudžius ir padegė jų miestą. Galop jis tarė tarnams: 'Vestuvės, tiesa, surengtos, bet pakviestieji nebuvo verti. Todėl eikite į kryžkeles ir, ką tik rasite, kvieskite į vestuves'. Tie tarnai išėjo į kelius ir surinko visus, ką tik sutiko, blogus ir gerus. Vestuvių menė buvo pilna sėdinčių už stalo.

 

MINTYS  PAMĄSTYMUI

Daugelis krikščionių, o drauge su jais ir aš pats, elgiamės netinkamai savo, kaip krikščionių, padėčiai. Savo vardu, įrašytu krikšto knygoje, paliudijame elgesį, nesuderinamą su mūsų pašaukimu, kompromituojantį mums suteiktą krikšto malonę. Tas palyginime minimas nevykėlis vylėsi, jog pakaks būti pokylio menėje, apsivilkus savo įprastiniais skudurais. Pernelyg daug tikinčiųjų mano, jog pakanka laikas nuo laiko apsilankyti bažnyčioje, kartais priimti Komuniją, atkalbėti kelias atmintyje užsilikusias ar apdulkėjusioje maldaknygėje surastas maldas, kad galėtų jaustis esą savo vietoje. Kai kas netgi yra įsitikinęs, jog dalyvaudamas pamaldose, jis padaro malonumą ne vien tik kunigui, bet ir Dievui. Žmonės nesupranta, jog viskas yra dovana iš aukštybių, neužtarnauta malonė, už kurią reikia tik sugebėti nuoširdžiai padėkoti, o svarbiausia: elgtis taip, kad mūsų gyvenimas atitiktų gautas dovanas. Taip, Dievas yra dosnus, tačiau drauge Jis yra ir griežtas bei reiklus.. Neįmanoma lengvabūdiškai žvelgti į Jo kvietimą, manant, jog Dievui vis tiek bus gerai taip, kaip mes besielgtume. Kai kuriose bažnyčiose, ypač esančiose kurortinėse vietose, pasitaiko skelbimų, įspėjančių bažnyčios lankytojus įeiti „tinkamai apsirengus". Sakyčiau, jog kartais bažnyčių lankytojai išeina iš jos „apsirengę netinkamai". Jie niekaip nesugeba prisiimti  krikščioniško gyvenimo būdo, kuris atitiktų tai, ką jie tiki.

 

Iškeliavę  pas  Viešpatį...

Praėjusią savaitę mirė šie mūsų parapijos bendruomenės nariai: Serapinas Kitkauskas, Adomas Dominykas Banionis, Zigmunda Miliūtė, Vanda Mačianskienė. Amžinąjį atilsį duok jiems Viešpatie...

 

ŠVENTŲJŲ  MINĖJIMAI

10.14  Šv. Kalikstas I, popiežius, kankinys

10.15  Šv. Jėzaus Teresė (Avilietė), mergelė, Bažnyčios mokytoja

10.16  Šv.Jadvyga Silezietė,vienuolė; šv.Margarita Marija Alakok,mergelė

10.17  Šv. Ignotas Antiochietis, vyskupas, kankinys

10.18  Šv. Lukas, evangelistas


 

 

Kraujo relikvija

Šv. MIŠIOS prašant
šv. Jono Pauliaus II užtarimo –
kiekvieno mėnesio 22 dieną
12 valandą.

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas