2013 04 28              V-asis    Velykų    sekmadienis                    metai C

EVANGELIJA  Jn 13, 31 - 33a. 34 - 35

Jam pasišalinus, Jėzus prabilo: „Dabar Žmogaus Sūnus pašlovintas, ir Dievas pašlovintas per jį. O jeigu Dievas pašlovintas per jį, tai Dievas pašlovins jį pas save, - bematant jį pašlovins". Atsisveikinimo kalbos  „Vaikeliai, aš jau nebeilgai būsiu su jumis. Aš jums duodu naują įsakymą, kad jūs vienas kitą mylėtumėte: kaip aš jus mylėjau, kad ir jūs taip mylėtumėte vienas kitą! Iš to visi pažins, kad esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus".

Išganytojas, liepdamas mums mylėti vieniems kitus taip, kaip Jis mus pamilo, aiškiai primena ir kryžių, nes kaip tik tokiu būdu Jis ir išreiškė savo meilę mums, visam pasauliui. Jėzus ne veltui yra sakęs, kad meilę įrodome savo pasirengimu už kitus netgi atiduoti savo gyvybę. Galbūt ir tai yra viena iš priežasčių, kad mūsų dienomis taip pasigendame meilės. Atsisakome mylėti, nesuteikiame pagalbos, nes nenorime būti įvelti į kitų žmonių problemas, nenorime susikurti problemų sau patiems. Mes atsisakome ašarų ir skausmo, kurie galėtų būti susiję su meilės darbais, ir verčiau pasijuokiame iš tų, kurie taip elgiasi, sakydami, jog šiais laikais būti pernelyg geru yra neprotinga. Teigiame, kad viskas turi turėti ribas. Dabartiniu metu pasaulyje įsivyravęs praktiškumo ir naudos siekimo kultas verčia žmones ir emocinėje, dvasinėje srityje viską sustatyti pagal logikos taisykles. Jei paklūstame tokiam principui, tada aišku, kodėl atsisakome mylėti taip, kaip kiekvieną iš mūsų pamilo Jėzus, nes bijome imtis tokios rizikos ir mokėti tokią kainą. Patys save raminame, kad iš mūsų tokios meilės niekas nereikalauja, o, pagaliau, gal ir nemokėtume taip mylėti, tačiau dera visuomet prisiminti, kad Jėzui parodyta meilė mums buvo ir Jo garbė. Dėl tos meilės Išganytojas prisiėmė visus pavojus, ir Jo sumokėta kaina buvo tikrai didelė: kraujas, prakaitas, ašaros, kančia ir mirtis. Žinodami tai, mes neturėtume pamiršti, kad ir mes, krikščionys, negalime tikėtis kitokio kelio, negu tas, kurį pasirinko Viešpats. Tikra meilė niekada nebijo aukos, ir net kančios akimirką įmanoma mylėti. Žinome tik viena: toks kelias mus veda į meilės pilnatvę, kai nebeliks nei ašarų, nei skausmo, nei mirties, ir mes būsime drauge su išaukštintu Kristumi.

• Ateinantį trečiadienį, gegužės 1 d. minėsime Šv. Juozapą darbininką, pradėsime gegužines pamaldas, skirtas Švč. M. Marijos garbei. Jos pravedamos tokia tvarka: 17.30 val. išstatomas Švč. Sakramentas, giedama Marijos litanija, kalbama Šv. Bernardo malda. 18 val. švenčiamos šv. Mišios, po kurių bus giedama giesmė „Sveika Marija Motina Dievo". Sekmadieniais Švč. M. Marijos litanija bus giedama sumos - 10.30 val. šv. Mišių metu.
  • Ateinantį sekmadienį, gegužės 5 d. švęsime Motinos dieną. Šv. Mišios už gyvąsias ir mirusias motinas bus švenčiamos 8, 9, 10.30, 12 val.
  • 17 val. parapijos bažnyčioje rengiamos Dievo Žodžio pamaldos ir popiežiaus ypatingojo pasiuntinio, Krokuvos arkivyskupo kardinolo Stanisławo Dziwiszo susitikimas su parapijos ir miesto jaunimu bei tikinčiaisiais. Kardinolą Lietuvos tikintieji gerai prisimena kaip buvusį artimiausią popiežiaus Jono Pauliaus II bendradarbį bei asmeninį sekretorių. Jo Eminencija Krokuvos kardinolas 2012 m. mūsų bažnyčiai dovanojo Jono Pauliaus II kraujo relikviją, kuri saugoma ir gerbiama parapijos klebono rūpesčiu įrengtame pirmajame Lietuvoje Palaimintajam skirtame relikvijoriuje. Dievo Žodžio liturgijos pabaigoje bus kalbama Palaimintojo litanija ir suteiktas iškilmingas palaiminimas su Jono Pauliaus II kraujo relikvija.
  • Ateinantis trečiadienis - parapijos ligonių diena. 18 val. švenčiamos šv. Mišios aukotojų intencija už ligonius, norintiems teikiamas Ligonių sakramentas.
  • Ateinantys penktadienis ir šeštadienis yra pirmieji mėnesyje, kurie skiriami Švč. Jėzaus Širdies garbei ir Švč. M. Marijos garbei. Prieš šv. Mišias 17.30 val. bus pravedamos priklausančios pamaldos. Šv. Mišios švenčiamos aukotojų intencija.
  • Kviečiame iki gegužės 1 d. dirbančiuosius apsilankyti parapijos raštinėje, kur parapijos darbuotojas užpildys prašymą mokesčių inspekcijai, dėl 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio skyrimo statomai bažnyčiai.

04.29  Šv. Kotryna Sienietė, mergelė, Bažnyčios mokytoja (Europos globėja)

04.30  Šv. Pijus V, popiežius

05.01  Šv. Juozapas Darbininkas