2012 12 30 Šventoji Šeima: Jėzus, Marija ir Juozapas /sekmadienis /metai C

EVANGELIJA  Lk 2, 41 – 52

Jo gimdytojai kasmet eidavo į Jeruzalę švęsti Velykų. Kai Jėzui sukako dvylika metų, šventės papročiu jie nuvyko į Jeruzalę. Iškilmėms pasibaigus ir jiems grįžtant atgal, vaikas Jėzus pasiliko Jeruzalėje, bet gimdytojai to nepastebėjo. Manydami jį esant keleivių būryje, jie nuėjo dienos kelią, paskui pradėjo ieškoti jo tarp giminių bei pažįstamų. Nesuradę grįžo jo beieškodami į Jeruzalę. Pagaliau po trijų dienų rado jį šventykloje, sėdintį tarp mokytojų, besiklausantį jų ir juos beklausinėjantį. Visi, kurie jį girdėjo, stebėjosi jo išmanymu ir atsakymais. Pamatę jį, gimdytojai labai nustebo, ir jo motina jam tarė: „Vaikeli, kam mums taip padarei?! Štai tavo tėvas ir aš su sielvartu ieškome tavęs“. O jis atsakė: „Kam gi manęs ieškojote? Argi nežinojote, kad man reikia būti savo Tėvo reikaluose?“ Bet jie nesuprato jo žodžių. Jėzus iškeliavo su jais ir grįžo į Nazaretą. Jis buvo jiems klusnus. Jo motina laikė visus įvykius savo širdyje. O Jėzus augo išmintimi, metais ir malone Dievo ir žmonių akyse.

Visi trys Šventosios Šeimos nariai, Jėzus, Marija ir Juozapas savo gyvenimo tikslu laikė Dievą. Vien tik Dievas buvo tos šeimos vadovas, Jis jungė tos šeimos narius tarpusavyje. Šiandien pamirštama pati svarbiausia priežastis, pati giliausia šeimos gyvenimo krizės priežastis. Problema yra tame, kad atsisakoma į savo gyvenimą įsileisti Dievą, kuris būtų bendras visų šeimoje gyvenančių žmonių tikslas ir tuo būdu palaikytų tarpusavio vienybę. Kažkas yra pasakęs, kad mylėti, reiškia: ne žiūrėti vienas kitam į akis, bet žvelgti viena kryptimi. Krikščionims tokia kryptis ir tikslas yra Dievas, kuriam skiriamas visas gyvenimas ir kuris palaiko žmonių meilę. Iš tiesų šeimų krizė yra ne kas kita, kaip tikėjimo krizė ir todėl šia prasme Nazareto Šeima mums visiems lieka pavyzdžiu ir modeliu. Negalėtume pasakyti, kad jų gyvenimas buvo lengvas: Juozapas augino ne savo sūnų ir kantriai rūpinosi juo, Marija savo Sūnų galiausiai pamatė mirštantį, prikaltą prie kryžiaus, apie patirtą Jėzaus kančią nereikia nė kalbėti.  Jų gyvenimas nebuvo lengvas, tačiau juos visus jungė meilė, nes jie siekė ne to, ką galima apskaičiuoti žmogiškomis priemonėmis, ieškojo ne savo asmeninių interesų, bet to, ko nori Dievas. Šventoji Šeima yra kiekvienos krikščioniškos šeimos pirminis atvaizdas. Krikščioniška šeima, susieta Santuokos sakramentu ir maitinama Dievo žodžiu bei Eucharistija, yra pašaukta įvykdyti nuostabų pašaukimą ir misiją – būti ne tik visuomenės, bet ir Bažnyčios gyva ląstele, vienybės ženklu ir įrankiu visai žmonių giminei.

·      Sausio 1 d. kreipiamės į šv. Dvasią, minima Švč. M. Marija, Dievo Gimdytoja. Dainavos seniūnija kartu su Gerojo Ganytojo parapija organizuoja Lietuvos vėliavos pagerbimo šventę, po12 val. šv. Mišių bus šventinamos vėliavos.

·     Kviečiame dirbančiuosius apsilankyti parapijos raštinėje, kur parapijos darbuotojas užpildys prašymą mokesčių inspekcijai dėl 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio skyrimo bažnyčios vidaus įrengimui.

·     Ateinantis trečiadienis - parapijos ligonių diena. 18 val. švenčiamos šv. Mišios aukotojų intencija už ligonius, norintiems teikiamas Ligonių sakramentas.

· Ateinantys penktadienis ir šeštadienis yra pirmieji mėnesyje, kurie skiriami Švč. Jėzaus Širdies garbei ir Švč. M. Marijos garbei. Prieš šv. Mišias 17.30 val. bus pravedamos priklausančios pamaldos. Šv. Mišios švenčiamos aukotojų intencija.

· Šiuo metu renkamos aukos bažnyčios suolų įrengimui, jas galima įteigti bažnyčios vestibiulyje arba parapijos raštinėje.

12.31  Šv. Silvestras, popiežius

01.01  Švč. M. Marija, Dievo Gimdytoja

01.02  Šv. Bazilijus Didysis ir Grigalius Nazianzietis, vyskupai, Bažnyčios mokytojai

01.03  Švč. Jėzaus Vardas