2012 05 13   VI-asis    Velykų   sekmadienis     metai B

EVANGELIJA  Jn  15,  9 - 17

Kaip mane Tėvas mylėjo, taip ir aš jus mylėjau. Pasilikite mano meilėje! Jei laikysitės mano įsakymų, pasiliksite mano meilėje, kaip aš kad vykdau savo Tėvo įsakymus ir pasilieku jo meilėje. Aš jums tai kalbėjau, kad jumyse būtų manasis džiaugsmas ir kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų. Tai mano įsakymas, kad vienas kitą mylėtumėte, kaip aš jus mylėjau. Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti. Jūs būsite mano draugai, jei darysite, ką jums įsakau. Jau nebevadinu jūsų tarnais, nes tarnas nežino, ką veikia jo šeimininkas. Jus aš draugais vadinu, nes jums viską paskelbiau, ką buvau iš savo Tėvo girdėjęs. Ne jūs mane išsirinkote, bet aš jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte, duotumėte vaisių ir jūsų vaisiai išliktų, - kad ko tik prašytumėte Tėvą mano vardu, jis visa jums duotų. Aš jums tai įsakau: vienam kitą mylėti!"

Visa Evangelija savotiškai gali būti suvesta į tą vienintelę, nuginkluojančią tiesą: esame mylimi. Dievas, kuris mus pašaukė į gyvenimą, kuris sukūrė mus, kuriam esame labai brangūs, myli mus. Į tai atsakanti Evangelijos žinia yra labai paprasta: leiskime Dievui mylėti mus, kad patys išmoktume mylėti. Pasaulis mus myli tik tada, jei mes galime jam ką nors duoti, tad mes krikščionys ir duokime pasauliui meilę o tuo pačiu ir Dievą. „Tai mano įsakymas, kad mylėtumėte vienas kitą, kaip aš jus myliu". Nesunku atsekti šio įsakymo evoliuciją: nuo dešimties Dievo įsakymų, duotų Izraelio tautai, per 613 fariziejų įsakymų pereinama prie didžiausio įsakymo mylėti Dievą ir artimą ir paties Jėzaus duoto naujo įsakymo: mylėti taip, kaip Jėzus myli mus. Mylėti taip, kaip myli Jis, reiškia: priimti besąlygiško savęs atidavimo logiką. Tai absoliuti meilė, išgelbstinti šį egoistišką ir sumenkėjusį pasaulį. "Sekite paskui mane"- tai reiškia mylėkime, kaip Jėzus mylėjo, be išskaičiavimų, be vertinimų, be apgaulės ir veidmainystės. Jeigu mes mėginame sekti šia meile, leisdami jai gyvuoti mumyse, pajuntame mus apimantį džiaugsmą. Iš tikrųjų mes net negalėtume pasigirti, kad sugebame sekti Jėzaus pėdomis, tačiau džiaugiamės būdami mylimi ir galėdami tą meilę perduoti kitiems. Tai ne tas trumpalaikis džiaugsmas, kurį už didelę kainą siūlo pasaulis, tačiau visa apimanti laimė, gyvenant Prisikėlusiojo artumoje. Tokio žmogaus gyvenimas, žvelgiant žemišku žvilgsniu, gali atrodyti ir nenusisekęs ar pripildytas skausmo bei išmėginimų, tačiau iš akių trykštantis džiaugsmas liudija, kad tai žmogus, gyvenantis meile.

• Ateinantį penktadienį pradedamas maldų Šventajai Dvasiai devyndienis. Prieš vakaro šv. Mišios bus giedamas kreipimasis į Šv. Dvasią.
  • Ateinantį sekmadienį bus švenčiama „Viešpaties žengimo į Dangų" iškilmė (Šeštinės). Sumos - 10.30 val. šv. Mišių metu bus einama procesija.
  • Popiežiumi kardinolas Karolis Vojtyla buvo išrinktas 1978 m. spalio 16 d., o savo tarnystę pradėjo spalio 22 d. Kiekvieno mėnesio 22 d. jo, kaip Palaimintojo dieną,12 val. bus švenčiamos šv. Mišios prie Palaimintojo Jono Pauliaus II, kurio kraujo relikviją mes turime. Šiose šv. Mišiose bus meldžiamasi tomis intencijomis, kurios bus surašytos ir įteiktos Palaimintajam, t.y. įmetant jas į aukų dėžutę, esančią relikvijoriuje. Kiekvieno mėnesio šią dieną bus kviečiami svečiai iš įvairių parapijų, kad galėtų pasimelsti ir pabūti prie Palaimintojo.

05.14  Šv. Motiejus, apaštalas

05.18  Šv. Jonas I, popiežius, kankinys