2011 05 22              V-asis  Velykų sekmadienis                              metai A

EVANGELIJA  Jn  14,  1 - 12

„Tegul neišsigąsta jūsų širdys! Tikite Dievą - tikėkite ir mane! Mano Tėvo namuose daug buveinių. Jeigu taip nebūtų, argi būčiau pasakęs: 'Einu jums vietos paruošti!'? Kai nuėjęs paruošiu, vėl sugrįšiu ir jus pas save pasiimsiu, kad jūs būtumėte ten, kur ir aš. Kur aš einu, jūs žinote kelią". Tomas jam sako: „Viešpatie, mes nežinome, kur tu eini, tai kaipgi žinosime kelią?" Jėzus jam sako: „Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane. Jeigu pažinote mane, tai pažinsite ir mano Tėvą. Jau dabar jį pažįstate ir esate matę". Pilypas jam sako: „Viešpatie, parodyk Tėvą, ir bus mums gana". Jėzus taria: „Jau tiek laiko esu su jumis, ir tu, Pilypai, vis dar manęs nepažįsti! Kas yra matęs mane, yra matęs Tėvą! Tad kaip tu gali sakyti: 'Parodyk mums Tėvą'? Nejau tu netiki, kad aš esu Tėve ir Tėvas yra manyje?! Žodžius, kuriuos jums kalbu, ne iš savęs kalbu. Manyje esantis Tėvas daro savuosius darbus. Tikėkite manimi, kad aš esu Tėve ir Tėvas manyje. Tikėkite bent dėl pačių darbų! Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: kas mane tiki, darys darbus, kuriuos aš darau, ir dar už juos didesnius, nes aš keliauju pas Tėvą.

„Nebijokite."- sako mums Viešpats. Šio sekmadienio liturgijoje skaitomi Paskutinės Vakarienės metu ištarti Jėzaus žodžiai yra tikrai stiprūs, savotiškas testamentas pasaulyje pasiliekantiems mokiniams. Bažnyčios priešaušryje krikščionys buvo vadinami „keleiviais", tai yra tais, kurie yra kelyje, kurie eina keliu. Krikščionybė yra dinamiškas tikėjimas, krikščionis visuomet yra kelyje, nes seka Tuo, kuris „neturi žemėje kur galvos priglausti", todėl tikintysis negali savęs vieną kartą pavadinti krikščionimi ir tikėtis, kad tas vardas jam priklauso per amžius. Kaip tik todėl Jėzus ir aiškina Tomui, kuris ką tik sužinojo apie kelią, bet neįstengė iki galo suprasti, kad priekyje eina pats Viešpats, kad Jis nepalieka savo mokinių vienų, bet kviečiai eiti drauge, bet... nenuleidus rankų. Kad tame kelyje neprarastume drąsos, sako Jėzus, turime pasitikėti Juo, kuris yra kelias, tiesa ir gyvenimas. Būti krikščionimis, o tai kartais pamirštame, reiškia: sekti Jėzumi, stengtis tapti panašiais į Jį, pasitikėti Juo. Krikščionybė - tai pasiūlymas kitaip žvelgti į pasaulį ir į Dievą. Tai mes darome, sekdami savo Mokytoją. Tapti krikščionimi, reiškia: mylėti taip, kaip mylėjo Jėzus, einant keliu, kuris yra ne nuorodų ir rodyklių sankaupa, bet asmuo, pats Viešpats. Šiuolaikiniam žmogui, kuris, kaip Pilotas, ciniškai klausia, kas yra tiesa, Bažnyčia skelbia ne doktriną, bet asmenį: Jėzų, kuris yra tiesa, kalba tiesą ir veda į tiesą. Tokia tiesa yra akivaizdi, apčiuopiama, jai nereikia įtikinėjimų, tačiau tik atvira širdis pajėgia ją priimti. Tas, kuris sugebėjo sutikti Jėzų savo kelyje, su pilnu įsitikinimu gali paliudyti, kad Viešpats suteikė tikrą gyvenimą.

Jėzus yra gyvenimas ir dovanoja gyvenimą. Krikščionis taip pat myli gyvenimą ir jį dovanoja. Netgi jei mūsų kasdieninis gyvenimas būtų vargingas ir kupinas skausmo, Jėzaus mokinys žino, kad jis yra milžiniško mūsų pasaulyje vykstančio meilės projekto dalyvis. Jis yra su Jėzumi: eina su Juo, pažįsta Jį, glaudžiasi prie Jo...

05.25  Šv. Beda Garbingasis, kunigas, Bažnyčios mokytojas; Šv. Grigalius VII, popiežius; šv. Marija Magdalena de Paci, mergelė

05.26  Šv. Pilypas Nėris, kunigas

05.27  Šv. Augustinas Kenterberietis, vyskupas