Svetainės medis   Kontaktai  
 
POPIEŽIAUS intencija lapkritį – už popiežių, kad vykdytų savo misiją Šventosios Dvasios padedamas ir toliau tikėjime lydėtų jam patikėtą kaimenę. ARKIVYSKUPIJOS – kad naujai atrastume Ligonių sakramento dvasinę naudą ir nebijotume naudotis.

2010 08 01            XVIII- sis        eilinis        sekmadienis               metai C

 

Evangelija  Lk  12, 13 - 21

Vienas iš minios jam tarė: „Mokytojau, liepk mano broliui, kad pasidalytų su manimi palikimą". Jis atsakė: „Žmogau, kas gi mane skyrė jūsų teisėju ar dalytoju?" Ir dar pridūrė: „Žiūrėkite, saugokitės bet kokio godumo, nes jei kas ir turi apsčiai, jo gyvybė nepriklauso nuo turto". Jis pasakė jiems palyginimą: „Vieno turtingo žmogaus laukai davė gausų derlių. Jis pradėjo sau vienas svarstyti: 'Ką čia man dabar padarius? Neturiu kur sukrauti derliaus'. Galop jis tarė: 'Štai ką padarysiu: nugriausiu savo klojimus, statysiuos didesnius ir į juos sugabensiu visus javus ir visas gėrybes. Tada tarsiu savo sielai: mano siela, tu turi daug gėrybių, sukrautų ilgiems metams. Ilsėkis, valgyk, gerk ir linksmai pokyliauk!' O Dievas jam tarė: 'Kvaily, dar šiąnakt bus pareikalauta tavo gyvybės. Kam gi atiteks, ką susikrovei?' Taip yra tam, kas krauna turtus, bet nesirūpina tapti turtingas pas Dievą".

 

MINTYS PAMĄSTYMUI

Šio sekmadienio skaitiniai mus ragina objektyviai pažvelgti į savo gyvenimą ir į tai, kas jame iš tiesų turi vertę.Turėtume būti nuoširdūs. Evangelijoje pateiktas turtingo žmogaus paveikslas, kurį Dievas pavadina "kvailiu", iš tiesų yra skirtas ne vien sočiųjų ir viskuo patenkintųjų visuomenei, kurioje žmonės bendrauja, kalbėdami apie skaičius, veiklą, ekonomines programas ir investicijas. Visiems, nieko neišskiriant, yra pavojus kaupti "turtus tik sau", pamirštant tapti "turtingais pas Dievą", būtent, pamirštant kitus žmones ir tai, jog aukščiausias teisėjas yra Dievas. Gaila, bet dažnai lieka nepastebėtas žmogus - Dievo kūrinys, kurį Dievas myli nenusakoma meile...

Pažvelkime į žmonių veidus! Mums reikalingi ne skaičiai, o žmonės, jų vardai, jų veidai: kartais besišypsantys, kartais nusiminę, džiugūs ir vargo raukšlių išvagoti,- tačiau visa tai bus kažkas tikro, už ką aukojosi pasaulio Išganytojas.

Dievo požiūriu egzistuoja tik viena apskaita, į pirmą vietą iškelianti žmogų. Sąskaitų balansą įmanoma suvesti tik tuomet, kai matome žmonių veidus.

Kvaily, dar šiąnakt bus pareikalauta tavo gyvybės...

Šią naktį, kiekvieną naktį privalome būti pasirengę Dievui duoti ataskaitą ne apie sėkmę administravime ir organizavime, ne apie tai, kokį įvaizdį susikūrėme visuomenėje, ne apie tai, kiek buvome joje matomi, bet apie patį gyvenimą.

"Būti turtingais pas Dievą" reiškia: rasti vietos ne savo aruoduose, o širdyje.

 

ŠVENTŲJŲ  MINĖJIMAI

08.02  Euzebijus Vercelietis, vyskupas

08.04  Šv. Jonas Marija Vianėjus, kunigas

08.05  Švč. M. Marijos bazilikos pašventinimas (Snieginė)

08.06  Kristaus Atsimainymas

08.07  Šv. Sikstas II, popiežius, kankinys ir jo draugai, kankiniai; šv. Kajetonas, kunigas

 

 

Kraujo relikvija

Šv. MIŠIOS prašant
šv. Jono Pauliaus II užtarimo –
kiekvieno mėnesio 22 dieną
12 valandą.

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas