Svetainės medis   Kontaktai  
 
POPIEŽIAUS intencija lapkritį – už popiežių, kad vykdytų savo misiją Šventosios Dvasios padedamas ir toliau tikėjime lydėtų jam patikėtą kaimenę. ARKIVYSKUPIJOS – kad naujai atrastume Ligonių sakramento dvasinę naudą ir nebijotume naudotis.

EVANGELIJA  Mk 13, 24 - 32

„Tomis dienomis, po ano suspaudimo, saulė užtems, mėnulis nebeduos šviesos, žvaigždės kris nuo dangaus, ir dangaus galybės bus sukrėstos. Tada žmonės pamatys Žmogaus Sūnų, ateinantį debesyse su didžia galia ir šlove. Jis pasiųs angelus, ir tie surinks jo išrinktuosius iš visų keturių šalių, nuo žemės pakraščių iki dangaus tolybių. Pasimokykite iš palyginimo su figos medžiu: kai jo šaka suminkštėja ir sprogsta lapai, jūs žinote, jog artinasi vasara. Taip pat išvydę tai dedantis, supraskite, jog jis jau arti, prie slenksčio. Iš tiesų sakau jums: nepraeis nė ši karta, kol visa tai įvyks. Dangus ir žemė praeis, o mano žodžiai nepraeis. Tačiau tos dienos ar tos valandos niekas nežino, nei dangaus angelai, nei Sūnus, tik Tėvas".

 

MINTYS  PAMĄSTYMUI

Vilniaus miesto gynybinės sienos Aušros Vartuose nuo XVII a. stebuklais garsėja paveikslas. Manoma, kad tapytas apie 1525 m. Uždengtas menišku metalo aptaisu. Nuo 1735 m. Aušros Vartuose lapkričio antrą savaitę imta švęsti Dievo Motinos Globos šventę. 1927 m. liepos 2 d. vainikuotas popiežiaus Pijaus XI pašventintomis karūnomis ir suteiktas Gailestingumo Motinos titulas. Gailestingumo Motinos šventė greta rugsėjo 8 d. švenčiamos Šilinės yra viena iš dviejų didelių iškilmių, susijusių su Mergelės Marijos globa. Pasak liturgijoje dažnai kartojamo Salve Regina priegiesmio, Mergelė Marija tikrai yra - Gailestingumo Motina. Šiandien, minint Švenčiausiosios Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, iškilmę, Bažnyčia mums siūlo prisiminti po kryžiumi stovinčią Dievo Motiną. Marija gali būti mūsų Mokytoja, kalbanti apie kančios kelią, nes jos gyvenimas toks panašus į mūsų. Mirdamas ant kryžiaus Jėzus buvo be galo dėkingas savo Motinai ir saujelei ištikimųjų, stovinčių po kryžiumi. Jie stovėjo ir tylėjo, bet jie buvo ten. Kančia yra paslaptis, kurią galima suvokti tik esant joje arba šalia jos. Kaip tik todėl, minint Gailestingumo Motiną ir prisimename Marijos buvimą su mumis. Nuo tada, kai Išganytojas apaštalo Jono asmenyje pavedė savo Motinai visą žmoniją, ji nuolat yra su mumis, tyli, viltinga ir kviečianti mums rodyti pasauliui  gailestingumą...

 

ŠVENTŲJŲ  MINĖJIMAI

 

11.16  Švč. M. Marija, Gailestingumo Motina

11.17  Šv. Elzbieta Vengrė, vienuolė

11.19  Šv. Rapolas Kalinauskas

11.21  Švč. M. Marijos Paaukojimas

 

Kraujo relikvija

Šv. MIŠIOS prašant
šv. Jono Pauliaus II užtarimo –
kiekvieno mėnesio 22 dieną
12 valandą.

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas