EVANGELIJA PAGAL LUKĄ 1,39-45.

Tomis dienomis Marija susiruošusi skubiai iškeliavo į Judėjos kalnyno miestą. Ji nuėjo į Zacharijo namus ir pasveikino Elzbietą.  Vos tik Elzbieta išgirdo Marijos sveikinimą, jos įsčiose šoktelėjo kūdikis, o pati Elzbieta pasidarė kupina Šventosios Dvasios.  Ji balsiai sušuko: „Tu labiausiai palaiminta iš visų moterų ir palaimintas tavo įsčių vaisius!  Iš kur man ta garbė, kad mano Viešpaties motina aplanko mane?!  Štai vos tik tavo pasveikinimo garsas pasiekė mano ausis, šoktelėjo iš džiaugsmo kūdikis mano įsčiose.  Laiminga įtikėjusi, jog išsipildys, kas Viešpaties jai pasakyta“.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Ir štai jos susitinka. Elzbietai šeštas mėnuo. Marijai – pirmas. Nereikia daug žodžių, nereikia nieko įrodinėti. Žvilgsnis, pasveikinimas, sujudėjęs kūdikis įsčiose... Nežinome, ar buvo tik tiek – gal dar ilgas vakaras prie besikūrenančios ugnelės, toks, kai moterys žino, ką reikia viena kitai pasakyti, ir kaip klausytis.

Elzbieta, kupina Šventosios Dvasios, suvokia Marijos slėpinį: „Tu labiausiai palaiminta iš visų Moterų ir palaimintas Tavo įsčių vaisius!“ (Lk 1, 42). Bažnyčios tradicijoje Marija vadinama Naujosios Sandoros Skrynia, nes Savo įsčiose neša Šventąjį, Dievo apreiškimą, palaiminimų šaltinį, pirmąją išganymo džiaugsmo priežastį.

Elzbietos džiaugsmo ištara baigiama žodžiais, išaukštinančiais Mariją: „Laiminga įtikėjusi, jog išsipildys, kas Viešpaties Jai pasakyta“ (Lk 1, 45). Marija tapo Jėzaus Motina, nes patikėjo Dievo Žodžiu. O po to – trys mėnesiai dalinimosi kasdieniais darbais, rūpesčiais, malda, laukimo džiaugsmu bei nežinomybės nerimu. Evangelistui Lukui šios neaprašytos detalės neatrodo svarbios. Jam svarbiausia, kad šioje dviejų moterų istorijoje aiškiai veikia Dievo Dvasia. Ji suvedė, Ji pripildė, Ji Elzbietai (ir Jonui jos įsčiose!) Marijos asmenyje leido atpažinti Išganytojo Motiną. Tai, ko gero, pagrindinė šios dienos Evangelijos žinia – kai atveriame širdį Dievo troškimui, Jis apšviečia, pripildo, palaimina, leidžiasi atpažįstamas ir gimsta mūsų kasdienybėje.                                          kun. V.  Kaknevičius

·       Šis sekmadienis IV Advento sekmadienis.

·       Vyksta  Carito organizuojama žvakelių platinimo akcija „Gerumas mus vienija“ ir aukų rinkimas Carito valgyklai.

·       Kalėdaičius galima įsigyti bažnyčios vestibiulyje.

·       Renkama metinė  auka Bažnyčios išlaikymui. Dėkojame visiems kurie remia Bažnyčia.

·       Gruodžio 24 d. Kūčios.

Šv. Mišios švenčiamos: 8 val. ;  Piemenėlių šv. Mišios: 21 val.

Gruodžio 25 d.  Kristaus Gimimas (Kalėdos)

Šv. Mišios švenčiamos: 8, 9, 1030 ir 12 val.

Gruodžio 26 d. II – oji Šv. Kalėdų diena

Šv. Mišios švenčiamos: 8, 9 ir 1030 val.

• Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“.

Bažnyčia mini šventuosius:

12.26 (F)  Šv. Steponas, Kankinys.

12.27 (F) Šv. Jonas, Apaštalas, Evangelistas.

12.28 (F) Šv. Nekaltieji Vaikeliai, Kankiniai.

12.29 (F) Kalėdų V diena.

12.30 (F) ŠVENTA ŠEIMA: JĖZUS, MARIJA IR JUOZAPAS.