EVANGELIJA PAGAL MORKŲ 12, 28b-34

Vienas iš Rašto aiškintojų, girdėjęs jį ginčijantis ir matęs, kaip puikiai Jėzus atsakinėjo priešininkams, paklausė jį: „Koks yra visų pirmasis įsakymas?“  Jėzus jam atsakė: „Pirmasis yra šis: Klausyk, Izraeli, – Viešpats, mūsų Dievas, yra vienintelis Viešpats;  tad mylėk Viešpatį savo Dievą visa širdimi, visa siela, visu protu ir visomis jėgomis. 31 Antrasis: Mylėk savo artimą kaip save patį. Nėra įsakymo, didesnio už šiuodu“.  Tuomet Rašto aiškintojas jam atsakė: „Gerai, Mokytojau, tu teisybę pasakei: Dievas yra vienintelis ir nėra kito šalia jo;  o mylėti jį visa širdimi, visu protu ir visomis jėgomis bei mylėti artimą kaip save patįsvarbiau už visas deginamąsias atnašas ir kitokias aukas“.  Matydamas, kaip išmintingai jis atsakė, Jėzus jam tarė: „Tu netoli nuo Dievo karalystės!“ Ir niekas daugiau nebedrįso jo klausinėti.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Šios dienos Evangelijoje Rašto aiškintojui Jėzus pasako patį pagrindinį įsakymą: "Klausyk, Izraeli, Viešpats, mūsų Dievas yra vienintelis Viešpats; tad mylėk Viešpatį savo Dievą visa širdimi, visa siela, visu protu ir visomis jėgomis. Antrasis: mylėk savo artimą, kaip save patį. Nėra įsakymo didesnio už šiuodu".  Tai Šema, taip žydai tą įsakymą vadina.  Sinagogoje pamaldos prasideda ir baigiasi kartojant tą įsakymą. Ortodoksai žydai jį įsideda į odinę dėžutę ir pamaldų metu laiko jį prisirišę prie kaktos, arba prie rankos. Pritvirtina taip pat prie namų durų staktos.  Aš prisimenu, kai prieš daugelį metų , kartu su žmona vykom į Izraelį, Šveicarijoje reikėjo persėsti į Izraelio lėktuvą ir lėktuve  priešais sėdynę buvo padėtas gražiai išspausdintas lapelis, kuriame buvo tas pats įsakymas-Šema.
             Savo mokiniams Jėzus patikėjo daugelį dalykų: skelbti Evangeliją, gydyti ligonius, maitinti alkanus, tačiau turbūt sunkiausiai įvykdomas Jo įsakymas, "kad jūs vienas kitą mylėtumėte, kaip aš jus mylėjau".  Kad galėtume mylėti taip, kaip Jėzus mus myli, turime būti pripildyti Jo Dvasios. Pajutę, kad jau stinga tam  jėgų, šaukimės Šventosios Dvasios pagalbos, prašykime Jos stiprybės.  Mylėti taip, kaip Jėzus myli - tai didžiulė dovana.  Tai darydami artėsime prie Jėzaus ir išgirsime Jį sakant: "Tu netoli nuo Dievo karalystės".
Bernardinai.lt

•  Vėlinių aštuondienį  (lapkričio 1–8 d.) aplankius kapines ir  pasimeldus už mirusiuosius gaunami visuotiniai atlaidai mirusiems.
  • Ateinantį penktadienį lapkričio 9 dieną mūsų bažnyčioje vyks visą dieną Švenčiausiojo sakramento adoracija.
  • Renkamos aukos didžiojo bažnyčios lango vitražui pagaminti.
  • Lietuvos Caritas kviečia padėti nuo potvynio nukentėjusiems Indijos žmonėms, vestibiulyje padėta aukų dėžutė su Carito ženklu.

Bažnyčia mini šventuosius:

11.09 (F)  Laterano Bazilikos Pašventinimas.

11.10 (M)  Šv. Leonas Didysis, popiežius, Bažnyčios mokytojas.