Svetainės medis   Kontaktai  
 
POPIEŽIAUS intencija balandį – kad kiekvienoje kultūroje būtų pripažįstamas moterų orumas ir vertė, kad liautųsi jų diskriminacija. ARKIVYSKUPIJOS – kad Velykų žinia įkvėptų saugoti gyvenimo dovaną ir puoselėti dvasinius pašaukimus bei šeimos gyvenimą.

EVANGELIJA  Mt  2, 1 - 12

  Jėzui gimus Judėjos Betliejuje karaliaus Erodo dienomis, štai atkeliavo į Jeruzalę išminčiai iš Rytų šalies ir klausinėjo: „Kur yra gimusis Žydų karalius? Mes matėme užtekant jo žvaigždę ir atvykome jo pagarbinti". Tai išgirdęs, karalius Erodas sunerimo, o su juo ir visa Jeruzalė. Jis susikvietė visus tautos aukštuosius kunigus bei Rašto aiškintojus ir teiravosi, kur turėjęs gimti Mesijas. Tie jam atsakė: „Judėjos Betliejuje, nes pranašas yra parašęs: Ir tu, Judo žemės Betliejau, anaiptol nesi menkiausias tarp žymiųjų Judo miestų, nes iš tavęs išeis vadas, kuris ganys mano tautą - Izraelį". Tuomet Erodas, slapčia pasikvietęs išminčius, smulkiai juos išklausinėjo apie žvaigždės pasirodymo metą ir, siųsdamas į Betliejų, tarė: „Keliaukite ir viską sužinokite apie kūdikį. Radę praneškite man, kad ir aš nuvykęs jį pagarbinčiau". Išklausę karaliaus, išminčiai leidosi kelionėn. Ir štai žvaigždė, kurią jie buvo matę užtekant, traukė pirma, kol sustojo ties ta vieta, kur buvo kūdikis. Išvydę žvaigždę, jie be galo džiaugėsi. Įžengę į namus, pamatė kūdikį su motina Marija ir, parpuolę ant žemės, jį pagarbino. Paskui jie atidengė savo brangenybių dėžutes ir davė jam dovanų: aukso, smilkalų ir miros. Sapne įspėti nebegrįžti pas Erodą, kitu keliu pasuko į savo kraštą.

 

MINTYS  PAMĄSTYMUI

   Šios dienos šventė kalba apie nepasiduodančiųjų nevilčiai žmonių troškimus. Ji mums pasakoja apie žmones, kurie nebijo aukotis, ieškoti tikrosios tiesos, atvirus Dievo malonei. Bažnyčia mums yra tokia pat žvaigždė, kuri ragino išminčius leistis ieškoti gimusio Karaliaus. Sprendimas, kurį vieną dieną išgirsime iš Viešpaties lūpų, bus paremtas ne mūsų pasiekimais, pamaldumu ar prisitaikymu, bet sugebėjimu atsiliepti į troškimą eiti pirmyn. Mums Viešpaties mokiniams, kurie jau esame seniai Jį atradę, Viešpaties Apreiškimo šventė yra kvietimas peržengti asmeninį pasitenkinimą savimi, kad galėtume pažvelgti į Viešpaties veidą. Kalėdų žinia stebina, apšviečia ir klausia. Dievas ateina į pasaulį, kaip klajoklis, gimsta gyvulių pašiūrėje, Jį sveikina paprasti žmonės: pirmiausia piemenys, paskui du pamaldūs ir baimingi seneliai, Simeonas ir Ona, šventykloje Jį pasveikina, kaip tautų šviesą, o šiandien išminčiai pagonys tame Kūdikyje pripažįsta Dievą, jų ieškojimas apvainikuojamas sėkme: jie išvysta Dievo šypseną...

   Išminčiai yra ieškančio, besiilginčio ir sekančio šviesą žmogaus paveikslas. Jų mokslas jiems netrukdė ieškoti gilesnės gyvenimo prasmės. Jie nesitenkino vien savimi, todėl atsidūrė prieš Dievo visagalybę, stulbinančią ir nelauktą. Šiandien norint pažinti Jėzų, būtina pabusti iš savo sąstingio, ieškoti, sekti, tyrinėti, ilgėtis...

   Tik taip, Dievas leidžiasi surandamas, tačiau tai gali padaryti tik tie, kurie jo trokšta, ilgisi, o ne tie, kuriems Jis yra nereikalingas. Tikėjimas reiškia ne žinojimą, o gyvenimą tikėjimu. Išminčiai yra atvaizdas žmonių, kurie, vedami tiesos troškimo ir ilgesio, surado Dievo buvimo ženklą: kūdikį Jėzų.

 

Kraujo relikvija

Šv. MIŠIOS prašant
šv. Jono Pauliaus II užtarimo –
kiekvieno mėnesio 22 dieną
12 valandą.

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas