EVANGELIJA PAGAL LUKĄ 17, 11-19.

Keliaujant į Jeruzalę, teko Jėzui eiti tarp Samarijos ir Galilėjos. 12 Įeinantį į vieną kaimą, jį pasitiko dešimt raupsuotų vyrų. Jie sustojo atstu 13 ir garsiai šaukė: „Jėzau, Mokytojau, pasigailėk mūsų!“ 14 Pažvelgęs į juos, Jėzus pasakė: „Eikite, pasirodykite kunigams!“ Ir beeidami jie pasveiko. 15 Vienas jų, pamatęs, kad išgijo, sugrįžo atgal, balsu šlovindamas Dievą. 16 Jis dėkodamas parpuolė Jėzui po kojų. Tai buvo samarietis. 17 Jėzus paklausė: „Argi ne dešimt pasveiko? Kur dar devyni? 18 Niekas nepanorėjo sugrįžti ir atiduoti Dievui garbę, kaip tik šitas svetimtautis!“ 19 Ir tarė jam: „Kelkis, eik! Tavo tikėjimas išgelbėjo tave.“

MINTYS PAMĄSTYMUI

Dažnai, kai yra skaitoma ši ištrauka, tie devyni raupsuotieji smerkiami, kad nesugrįžo ir nepadėkojo. Ar pelnytai? Ar mes esame geresni? Taip? O kiek kartų mes prašome tokių ar kitokių malonių? Jų sąrašas būtų ilgas, o gal ir begalinis. O kiek kartų dėkojame? Ar esama bent mažiausios pusiausvyros? Užtenka įsiklausyti į skaitomas šv. Mišių intencijas: „už mirusį...“, „sveikatos...“, „prašant Dievo malonės ir Marijos globos...“ – ir taip be galo. Kaip ir tie šiandienos Evangelijoje: „Pasigailėk mūsų.“

O taip retai išgirsti, kad šv. Mišios aukojamos dėkojant Dievui už gautąsias malones. O ką galima pasakyti apie asmenišką maldą? Dažnai esame kaip tie devyni, kurie prašydami gal galvoja, kad Jėzaus pareiga mums padėti, nes Jis geras ir mus myli. Padėk, laukiame! Bernardinai lt.

SKELBIMAI

·       Spalio mėnuo Švč. Mergelės Marijos Rožinio mėnuo. Taip pat ir Misijų mėnuo.

·        Spalio mėnesį, visus penktadienius mūsų bažnyčioje vyks visos dienos Švč. Sakramento adoracija.

·       Šiandien 14 val. kviečiame jaunimą į susitikimą su Dieviškosios Jėzaus Širdies vienuole Donata Tėvelyte.

·       Kiekvieną antradienį 19.00 val.  vyksta Sutvirtinimo užsiėmimai (jaunimas nuo 16 metų iki 18 metų) Katecheto Mato tel. nr. pasiteiravimui 864126627.

·       Spalio 16 dieną, trečiadienį 19.00 val. renkasi suaugusiųjų sielovados grupė „Alfa“  Tel. nr. 837311517.

·       Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“.

Bažnyčia mini šventuosius:

10.15 (M) Šv. Jėzaus Teresė (Avilietė), mergelė, Bažnyčios mokytoja .

10.16 (m) Šv. Jadvyga Silezietė, vienuolė.

10.17 (M) Šv. Ignotas Antiochietis, vyskupas, kankinys.

10.18 (F) Šv. Lukas Evangelistas.

10.19 (m) Šv. Kryžiaus Paulius, kunigas.