EVANGELIJA PAGAL JONĄ 14, 15-16. 23-26.

Jei mane mylite, –

jūs laikysitės mano įsakymų; aš paprašysiu Tėvą, ir jis duos jums kitą Globėją, kuris liktų su jumis per amžius, –

Jėzus jam atsakė:

„Jei kas mane myli, laikysis mano žodžio, ir mano Tėvas jį mylės;

mes pas jį ateisime ir apsigyvensime. Kas manęs nemyli, mano žodžių nelaiko. O žodis, kurį girdite, ne mano, bet Tėvo, kuris yra mane siuntęs. Aš jums tai pasakiau, būdamas pas jus, o Globėjas – Šventoji Dvasia, kurį mano vardu Tėvas atsiųs, – jis išmokys jus visko ir viską primins, ką esu jums pasakęs.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Žmogus, pažįstantis Jėzų, pirmiausia turi būti dėmesingas Jo žodžiui. O Jis juk kviečia mylėti. Atrodo tik tiek, tačiau be išlygų. Tuomet, kai savo gyvenimą matuojame Evangelijos žodžiu, kai jis nelieka tik girdėta teorija, priimame į savo gyvenimą, savo kasdienybę visą Švč. Trejybę. Ji tikrai ateina ne okupuoti gyvenimo, bet padaryti jį prasmingą. Čia ir glūdi atsakymas į klausimą, o ko turi šiuolaikinį pasaulį išmokyti tas Jėzaus pažadėtasis Globėjas, Šventoji Dvasia?

Pirmiausia matyti Sūnų ir Tėvą, jų klausyti. Evangelistas Jonas gana subtiliai daro perskyrą tarp Jėzaus mokinių ir likusio pasaulio. Negalima sakyti, kad tas likęs pasaulis kažkuo netikęs, sugedęs ar panašiai. Tiesiog Jėzaus mokiniuose reikia atpažinti tą Globėjo veikimą.

Taigi, ar tas Globėjas gali veikti per mus, formuodamas pasaulį, jo madas, nuotaikas ir tendencijas? Ar esame pasirengę priimti Šventąją Dvasią ir su Ja išvien veikti?

Globėjas nesąlygoja nieko neveikimo, mūsų darbų nedaro už mus. Anaiptol. Jis tiesiog atidaro pasaulio erdves, kad pasaulis pažintų Tėvą ir Sūnų. Todėl mes, šių laikų Jėzaus mokiniai, turime būti pasiruošę priimti Kristaus apreikštąją tiesą, patį Kristų kaip asmenį, kad, pažinę Jį, autentišką ir vienintelį, liudytume šios žemės periferijoms.

Bernardinai.lt

·       Šiandien Šv. Dvasios Atsiuntimo šventė - SĖKMINĖS.

·       Ateinantį sekmadienį,  birželio  16 dieną , Švč. Trejybės šventė.

·       Primename , kad katalikams Velykiniai išpažinčiai nustatytas laikas Lietuvoje iki birželio 29 d.

·       Birželio mėnesį, šiokiadieniais pamaldos Švč. Jėzaus Širdies garbei mūsų bažnyčioje 17.30 val.

·       Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“.

Bažnyčia mini šventuosius:

06.10 (M) ŠVČ.  MERGELĖ MARIJA BAŽNYČIOS MOTINA.

06.11 (M) Šv. Barnabas, apaštalas.

06.13 (F) MŪSŲ VIEŠPATS JĖZUS KRISTUS, AUKŠČIAUSIASIS IR AMŽINASIS KUNIGAS.

06.14 (f) Pal. Teofilius Matulionis, vyskupas.