EVANGELIJA PAGAL MORKŲ 1, 14 – 20

Išėjęs iš sinagogos, Jėzus su Jokūbu ir Jonu iškart nuėjo į Simono ir Andriejaus namus.  Simono uošvė gulėjo karščiuodama, ir jie tuojau apie tai jam pasakė.  Jis priėjęs pakėlė ją už rankos; karštis paliovė, ir ji galėjo jiems patarnauti. Atėjus vakarui, kai saulė nusileido, pas Jėzų sugabeno visus ligonius ir demonų apsėstuosius;  visas miestas buvo susirinkęs prie durų. Jis pagydė daugelį sergančių įvairiomis ligomis, išvarė daug demonų. Ir neleido demonams kalbėti, nes jie žinojo, kas jis.

Labai anksti, dar neprašvitus, Jėzus atsikėlęs nuėjo į negyvenamą vietą ir tenai meldėsi. Simonas ir jo draugai nusekė iš paskos  ir, suradę jį, pasakė: „Visi tavęs ieško“.  Jis atsakė: „Eikime kitur, į gretimus miestelius, kad ir ten skelbčiau žodį, nes tam esu atėjęs“.  Ir keliavo po visą Galilėją, skelbdamas [žodį] jų sinagogose ir išvarinėdamas demonus.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Jėzus paima sergantį žmogų už rankos. Karštis paliauja. Žmogus vėl gali garbinti Dievą ir Jam patarnauti. Ar mūsų namuose dar yra vieta, kur galėtų prisėsti Dievas? Tam, kad paimtų žmogų už rankos, kad pagydytų, kad suvaldytų bet kokią, tiek fizinę, tiek dvasinę karštinę? Ar nebijom dievo? Evangelistas Morkus mums kalba, kad Jėzus troško eiti į visus miestelius ir kaimus, į visas vietas, kurios Jo dar nepažino. Kad skelbtų Gerąją Naujieną. Ar mūsų durys atviros Gerąjai Naujienai?

• Šiandien pirmasis mėnesio sekmadienis. Po Sumos – Eucharistinė procesija.
  • Vasario 5 dieną  minėsime šventąją mergelę ir kankinę Agotą. Šv. Mišių metų šventinsime duoną ir vandenį,  kaip apsaugos ženklus nuo gaisro pavojaus.
  • Vasario 7 dieną trečiadienį vakaro Šv. Mišių metu melsimės už ligonius. Vasario  12 dieną 17 val. konferencijų salėje vyks susitikimas su prof. Vytautu Radžvilu.
  • Vasario  15 dieną 16.45 val. Lietuvos 100-mečiui paminėti parapijoje vyks kultūrinis renginys.
  • Vasario 11 dieną sekmadienį Trakų bazilikoje Lietuvos vyskupai paaukos Lietuvą Nekalčiausiajai Švč. M. Marijos Širdžiai. Ganytojai kviečia ateinantį sekmadienį jungtis į maldą už Tėvynę.
  • Vasario 11 dieną sekmadienį melsimės už ligonius bei gydytojus. Bažnyčia minės Pasaulinę ligonių dieną.
  • Bažnyčios vestibiulyje kviečiame įsigyti naują žurnalo „Artuma“ numerį, taip pat maldyną „Magnificat“, meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“.

Bažnyčia mini šventuosius:

02.05 (M)  šv. Agota, mergelė, kankinė.

02.06 (M) šv. Paulius Mikis ir jo draugai kankiniai.

02.08 (m) šv. Jeronimas Emilijanis, kankinys.

02.08 (m) šv. Juozapina Bachita, mergelė.

02.10 (M) šv. Scholastika, mergelė.

Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio ir Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos  vainikavimo 300-ųjų jubiliejinių metų proga vasario  mėnesį esame kviečiami melstis Už Lietuvą, kad visi jos vaikai atsakingai saugotų ir puoselėtų laisvės dovaną. Lietuvos Globėja, melski už mus