EVANGELIJA PAGAL MATĄ 15, 21 – 28

Kananietės merginos išgydymas

Iš ten išėjęs, Jėzus pasitraukė į Tyro ir Sidono sritį. Ir štai iš ano krašto atėjo viena moteris kananietė ir šaukė: „Pasigailėk manęs, Viešpatie, Dovydo Sūnau! Mano dukterį baisiai kankina demonas!“  Bet Jėzus neatsiliepė. Tuomet priėjo mokiniai ir ėmė jį prašyti: „Išklausyk ją, nes ji sekioja iš paskos šaukdama!“  Jėzus tarė: „Aš esu siųstas tik pas pražuvusias Izraelio namų avis“.  Tada moteris pribėgusi puolė ant žemės, maldaudama: „Viešpatie, padėk man!“  Jis atsakė: „Nedera imti vaikų duoną ir mesti šunyčiams“.  O ji sako: „Taip, Viešpatie, bet ir šunyčiai ėda trupinius, nukritusius nuo šeimininko stalo“.  Tuomet Jėzus tarė jai: „O moterie, didis tavo tikėjimas! Tebūnie tau, kaip prašai“. Ir tą pačią valandą jos duktė pasveiko.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Iš pradžių vargo prislėgtos motinos malda tarsi lieka nepastebėta. Viena iš galimų moters reakcijų: pasišalinti. Mokiniai, kurie paprastai nerodo simpatijos žmonėms iš šalies, šįkart užtaria ją. Prieina prie Jėzaus ir prašo už ją, tačiau ne todėl, kad suprastų jos poreikį, bet kad greičiau ja atsikratytų . Nors šį sykį Viešpats jai atsakė: Aš Esu siųstas tik pas pražuvusias Izraelio namų avis. Vis dėlto ji nepaliovė prašiusi: Viešpatie, padėk man! (Mt 15, 25). Antrasis Jėzaus atsakymas teikė dar mažiau vilties: Nedera imti vaikų duoną ir mesti šunyčiams (Mt 15, 27). Nors ilgai neišsipildanti viltis kankina širdį, vis dėlto moteris nenustojo prašiusi. Net ir tokiomis aplinkybėmis ji meldžia nors Viešpaties malonės trupinių. Pagaliau už jos atkaklumą atlyginama: O moterie, didis tavo tikėjimas! Tebūnie tau, kaip prašai (Mt 15, 28).

Nepailsdami melskimės. Prašykime jėgų atlikti pareigą, malonės ištverti išmėginimus, paguodos užklupus rūpesčiams. Būkime tikri, kad kiekvieną dieną nėra geriau praleisto laiko už tą, kurį praleidžiame budėdami ir melsdamiesi. Jėzus mus tikrai girdi ir reikiamu laiku atsakys į mūsų maldas. Melskimės už vaikus, lyg trokštume duonos. Minėkime Jam jų vardus dieną ir naktį, nenurimkime, kol esame gyvi, nepasiduokime. Tikėkime: Jėzus nesikeičia. Jis išklausė kanaanietės motinos maldą ir patenkino jos prašymą, išgirs ir mus. Artėja diena, kai Viešpats suteiks mums atsakymą ir ramybę. (Evangelijos skaitinį komentuoja kun. Vitas Kaknevičius)

• Ateinantis antradienis – rugpjūčio 22 diena. Tradiciškai 12 val. melsimės, prašydami šv. Jono Pauliaus II užtarimo.
  • Kviečiame dalyvauti parapijoje veikiančių maldos grupelių ir chorų veikloje.
  • Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti   naują žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“.

Bažnyčia mini šventuosius:

08.21 (M) Šv. Pijus X, popiežius.

08.22 (M)  ŠVČ. MERGELĖ MARIJA KARALIENĖ.

08.24 (F) Šv. Baltramiejus, apaštalas.