Svetainės medis   Kontaktai  
 
POPIEŽIAUS intencija rugsėjį – kad visuomenės užribyje atsidūrę žmonės nebūtų pamiršti institucijų ir laikomi beverčiais. ARKIVYSKUPIJOS – kad mokslo metų pradžia paskatintų ieškoti ne tiktai žinių, bet ir Dievo artumos.

EVANGELIJA  Jn  19,  25 - 27

Prie Jėzaus kryžiaus stovėjo jo motina, jo motinos sesuo, Marija Klopienė ir Marija Magdalietė. Pamatęs stovinčius motiną ir mylimąjį mokinį, Jėzus tarė motinai: „Moterie, štai tavo sūnus!" Paskui tarė mokiniui: „Štai tavo motina!" Ir nuo tos valandos mokinys pasiėmė ją pas save.

MINTYS  PAMĄSTYMUI

Vilniaus miesto gynybinės sienos Aušros Vartuose nuo XVII a. stebuklais garsėja paveikslas. Manoma, kad tapytas apie 1525 m. Uždengtas menišku metalo aptaisu. Nuo 1735 m. Aušros Vartuose lapkričio antrą savaitę imta švęsti Dievo Motinos Globos šventę. 1927 m. liepos 2 d. vainikuotas popiežiaus Pijaus XI pašventintomis karūnomis ir suteiktas Gailestingumo Motinos titulas. Gailestingumo Motinos šventė greta rugsėjo 8 d. švenčiamos Šilinės yra viena iš dviejų didelių iškilmių, susijusių su Mergelės Marijos globa. Pasak liturgijoje dažnai kartojamo Salve Regina priegiesmio, Mergelė Marija tikrai yra - Gailestingumo Motina. Šiandien, minint Švenčiausiosios Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, iškilmę, Bažnyčia mums siūlo prisiminti po kryžiumi stovinčią Dievo Motiną. Marija gali būti mūsų Mokytoja, kalbanti apie kančios kelią, nes jos gyvenimas toks panašus į mūsų. Mirdamas ant kryžiaus Jėzus buvo be galo dėkingas savo Motinai ir saujelei ištikimųjų, stovinčių po kryžiumi. Jie stovėjo ir tylėjo, bet jie buvo ten. Kančia yra paslaptis, kurią galima suvokti tik esant joje arba šalia jos. Kaip tik todėl, minint Gailestingumo Motiną ir prisimename Marijos buvimą su mumis. Nuo tada, kai Išganytojas apaštalo Jono asmenyje pavedė savo Motinai visą žmoniją, ji nuolat yra su mumis, tyli, viltinga ir kviečianti mums rodyti pasauliui  gailestingumą...

 

 

Iškeliavę  pas  Viešpatį...

 Praėjusią savaitę iškeliavo pas Viešpatį šie mūsų parapijos bendruomenės nariai: Marija Kokorina, Balys Antanas Galinis, Elena Verbickienė.

Amžinąjį atilsį duok jiems Viešpatie...

 

ŠVENTŲJŲ  MINĖJIMAI

11.17  Šv. Elžbieta Vengrė, vienuolė

11.18  Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bazilikų pašventinimas

11.19  Šv. Rapolas Kalinauskas

11.21  Švč. M. Marijos Paaukojimas

11.22  Šv. Cecilija, mergelė, kankinė

 

Kraujo relikvija

Šv. MIŠIOS prašant
šv. Jono Pauliaus II užtarimo –
kiekvieno mėnesio 22 dieną
12 valandą.

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas