Svetainės medis   Kontaktai  
 
POPIEŽIAUS intencija kovą – kad dėl Evangelijos visame pasaulyje gyvybe rizikuojantys krikščionys drąsa ir misionierišku uolumu įkvėptų Bažnyčią. ARKIVYSKUPIJOS – asmeninės ir bendruomeninės malonės sugrįžti prie Kristaus ir dovanoti save Jo misijai.

Dažnai užduodami klausimai

 

 

Noriu paklausti, jei nori būti krikšto mama reik būtinai prieit pirmą komuniją? - Jurgita.

Katalikų bažnyčioje krikšto tėvais gali būti tik pilnaverčiai katalikai, kurie būtų pajėgūs savo krikštavaikį auklėti katalikiškai. Pilnavertis katalikas yra pakrikštytas žmogus priėmęs Viešpatį Jėzų ir sutvirtintas tikėjime. Jei yra vedęs ar ištekėjusi - privalo būti sudaręs Santuoką Katalikų Bažnyčioje.

 


 

Prašau atsakyti, ar yra nuodėmė, jei dažnai dalyvauju šv. mišiose ne savo parapijos bažnyčioje. Kai turiu laiko, aš nuvažiuoju į Pažaislio vienuolyno bažnyčią ar dar kitur.

Kiekvieną parapiją sudaro jos teritorijoje susibūrusi katalikų bendruomenė. Tikintysis  įsijungia į savo parapijos bendruomenės gyvenimą. Kataliko tikėjimo gyvenimas susideda ne vien iš dalyvavimo šv. Mišiose kažkurioje bažnyčioje, bet svarbiausia - tapti gyva parapijos bažnyčios bendruomenės dalele. Parapijos bendruomenės narys dalinasi savosios bendruomenės - Bažnyčios džiaugsmais ir vargais, stato dvasinę ir medžiaginę bažnyčią ir dalyvauja jos veiklose.


 

Norėčiau paklausti, ar gali krikštatėviais būti krikštijamo vaikelio vyresnioji devyniolikmetė sesuo ir jos sužadėtinis? Dėkojame už atsakymą. - Sofija.

 

Pagal seniausią Bažnyčios paprotį, tiek suaugęs (kad paliudytų jo tikėjimą), tiek kūdikis (kad drauge su tėvais išpažintų Bažnyčios tikėjimą, kuriame kūdikis krikštijamas) turi krikštatėvius, pasirenkamus iš krikščionių. Suaugusiojo krikštatėviai turi būti įsipareigoję rūpintis, kad krikštavaikis ir vėliau būtų tikintis ir krikščioniškai gyventų. Krikštijant kūdikius krikštatėviai atstovauja tiek dvasinei krikštijamojo šeimai, tiek ir Motinai Bažnyčiai, o paskui padeda tėvams, kad vaikas gerai pažintų tikėjimą ir pagal jį gyventų. Krikštatėviai turi įsipareigoti tinkamai atlikti savo pareigas; jie turi būti pakankamai subrendę šioms pareigoms ir turėti nors 16 metų; būti įkrikščioninti - priėmę Krikšto, Sutvirtinimo ir Eucharistijos sakramentus, patys krikščioniškai gyventi ir padėti krikštavaikiui to siekti. Krikštatėviais negali būti krikštijamojo tėvas ir motina. Krikštatėvis gali būti vienas - arba krikšto tėvas arba krikšto motina, arba abu. Jie turi būti katalikai, kad Bažnyčios teisė jiems nedraustų atlikti šią pareigą. Krikščionis, bet ne katalikas, tėvų pageidavimu gali būti kartu su kataliku, tačiau tik kaip Krikšto liudytojas.

Taigi, niekas nedraudžia kūdikio seseriai būti jo krikštamote.

 



 

Kaip vaikams prieš Pirmos Komunijos šventę paaiškinti, kas tai išpažintis? Ir ką mes per ją gauname? - Dainora.

Vaikams paaiškiname labai paprastai: kaip vaikai atsiprašo savo tėvelių kuo Juos įžeidė ir ką Jiems negero padarė, taip mes save laikome Dievo vaikais ir ateiname pas savo Dangiškąjį Tėvelį ir taip pat atsiprašome.

Atlikdami išpažintį mes patiriame Tėvo meilę, nes Jis mums atleidžia kuo Jį  įskaudinome, kunigas pamoko mus ir paragina daugiau taip nedaryti, o mes gailimės ir pažadame taisytis.

 

 

 

 

 

Kraujo relikvija

Šv. MIŠIOS prašant
šv. Jono Pauliaus II užtarimo –
kiekvieno mėnesio 22 dieną
12 valandą.

 
  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
© 2008 Kauno Gerojo Ganytojo parapija, info@dainavosparapija.lt
Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas