EVANGELIJA PAGAL MORKŲ 4, 26 - 34

Ir vėl jis kalbėjo: „Su Dievo karalyste yra kaip su žmogumi, kuris beria dirvon sėklą.  Ar jis miega ar keliasi, ar naktį ar dieną, sėkla dygsta ir auga, jam visiškai nežinant kaip.  Žemė savaime duoda vaisių: pradžioje želmenį, paskui varpą, pagaliau pribrendusį grūdą varpoje.  Derliui prinokus, žmogus tuojau imasi pjautuvo, nes pjūtis atėjo“. Jėzus dar sakė: „Su kuo galime palyginti Dievo karalystę? Arba kokiu palyginimu ją pavaizduosime? Ji – tarytum garstyčios grūdelis, kuris, sėjamas dirvon, esti mažiausias iš visų sėklų žemėje,  bet pasėtas užauga, tampa didesnis už visas daržoves ir išleidžia tokias plačias šakas, kad jo pavėsyje gali susisukti lizdą padangių sparnuočiai“. Daugeliu tokių palyginimų Jėzus skelbė žmonėms žodį, kiek jie sugebėjo suprasti. 34 Be palyginimų jiems jis nekalbėdavo, o savo mokiniams skyrium viską išaiškindavo.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Nuo kada prasideda Dievo Karalystė, ar ji priklauso nuo žmogaus, kur jos geografinės ribos? Klausimai, kurie kirba žmogaus mintyje. Jėzus, atsakydamas į šiuos klausimus, naudoja paprastus, visiems suprantamus palyginimus Karalystės sėklą Kūrėjas nuolat sėja nepriklausomai nuo aplinkybių, gamtinių sąlygų. Ji dygsta taip pat visiškai nepriklausydama nuo žmogaus valios. Jai užtenka net pačios mažiausios vietos, nes ji – tiesiog tokia, į kurią niekas nekreipia dėmesio. Tarsi garstyčios grūdelis. Kuris išaugęs  dovanoja pavėsį, kuriame žmogus gali ir turi susisukti savo gyvenimą. Tad tegus Dangaus Karalystė išlieka ta paprasta paslaptimi: nežinoję nei jos pradžios, nei ribų, neįtakoję jos plėtros, tiesiog po plačiais jos lapais susisukime lizdus. Gyvenimo. Kasdienybės…

• Birželinės pamaldos mūsų bažnyčioje vyksta šiokiadieniais po vakarinių Šv. Mišių, o sekmadieniais – po Sumos.
  • Primename, kad velykinės išpažinties laikas Lietuvoje pratęstas iki birželio 29 dienos.
  • Ateinantį penktadienį melsimės, prašydami šventojo Jono Pauliaus II užtarimo. Rožinį ir Šv. Mišias transliuoti numato Marijos radijas.
  • Ateinantį sekmadienį mūsų bažnyčioje Jono Krikštytojo atlaidai. Dalyvaus svečias kunigas, viešės „Marijos radijo“ savanoriai, kurie rinks aukas naujo studijos pastato statybai. Po Sumos vyks eucharistinė procesija. Taip pat tą dieną Kauno arkikatedorje 15  val vyks arkivyskupijos globėjo Jono Krikštytojo pagerbimo iškilmė.
  • Renkamos aukos didžiojo bažnyčios lango vitražui pagaminti.
  • Birželio 14 – 17 dienomis Kaišiadoryse pirmą kartą vyks Palaimintojo teofilio Matulionio atlaidai. Kviečiame dalyvauti.
  • Rugsėjo mėnesį Kaune viešės Popiežius Pranciškus. Kviečiame jau dabar užsirašyti raštinėje tuos, kurie ketina dalyvauti Šv. Mišiose su Popiežiumi. Šių sąrašų reikės tolimesnei registracijai į sektorius.
  • Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“,

Bažnyčia mini šventuosius:

06.19 (m) šv. Romualdas, abatas

06.21 (M) šv. Aloyzas Gonzaga, vienuolis.

06.22 (m) šv. Paulinas Nolietis, vyskupas.

06.22 (m) šv. Jonas Fišeris, vyskupas,  ir \tomas moras, kankiniai.

Minint Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300  metų ir Lietuvos Nepriklausomybės 100  metų jubiliejus,  esame kviečiami melstis už vaikus ir jaunimą, kad gyventų kilniais džiaugsmais, šviesiais troškimais, drąsiu pasiaukojimu