EVANGELIJA PAGAL LUKĄ  5, 1-11.

Kartą, kai minios veržėsi prie Jėzaus klausytis Dievo žodžio, jis stovėjo prie Genezareto ežero  ir pamatė dvi valtis, sustojusias prie ežero kranto. Žvejai buvo išlipę iš jų ir plovė tinklus.  Įlipęs į vieną valtį, kuri buvo Simono, jis paprašė jį truputį atsistumti nuo kranto ir atsisėdęs mokė minias iš valties.  Baigęs kalbėti, jis tarė Simonui: „Irkis į gilumą ir išmeskite tinklus valksmui“.  Simonas jam atsakė: „Mokytojau, mes, kiaurą naktį vargę, nieko nesugavome, bet dėl tavo žodžio užmesiu tinklus“.  Tai padarę, jie užgriebė didelę daugybę žuvų, kad net tinklai pradėjo trūkinėti.  Jie pamojo savo bendrininkams, buvusiems kitoje valtyje, atplaukti į pagalbą. Tiems atplaukus, jie pripildė žuvų abi valtis, kad jos kone skendo.  Tai matydamas, Simonas Petras puolė Jėzui į kojas, sakydamas: „Pasitrauk nuo manęs, Viešpatie, nes aš – nusidėjėlis!“  Mat jį ir visus jo draugus suėmė išgąstis dėl to valksmo žuvų, kurias jie buvo sugavę;  taip pat Zebediejaus sūnus Jokūbą ir Joną, kurie buvo Petro bendrai. O Jėzus tarė Simonui: „Nebijok! Nuo šiol jau žmones žvejosi“.  Išvilkę į krantą valtis, jie viską paliko ir nuėjo paskui jį.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Kaip ir kiti palyginimai, šie taip pat neaiškintini pažodžiui. Tikintieji nėra bebalsės žuvys (nėra ir naivios avelės). Skirtumas tarp žuvų ir žvejų nėra toks didelis, kaip atrodo. O tie, kurie eina tarnystės pareigas, visuomet yra kartu ir žvejai, ir žuvys.

Kunigų tikintieji raginami mintinai išmokti šią rašto vietą: „Eikite paskui Mane! Aš padarysiu jus žmonių žvejais“ Mk 1, 17), nes tai viena esminių eilučių krikščionio gyvenime. Jis sako, kad mūsų pagrindinė užduotis eiti paskui Jėzų, sekti Juo, o Jis padarys mus žmonių žvejais. Jėzus vienintelis gali mus nuvesti į gyvenimo tikslą. Jėzus ragina palikti viską: žmones, daiktus, gyvenimo rutiną,... ir sekti paskui Jį. Jėzus duoda pažadą, tas kuris seks Jį vaikščios šviesoje ir turės Amžiną Gyvenimą.

Jei kiekvienas išeitų į pasaulį kaip stovi, jame tik daugiau rastųsi chaoso. Esame kviečiami pasižiūrėti į savo gyvenimą kitomis akimis, peržvelgti savo širdį ir kasdienybę, kad pamatytume pokyčio būtinybę. Paprasčiausiai turime kažką palikti, atsisakyti dalykų, kurie slegia, kad mūsų širdies gelmėje atsirastų daugiau erdvės Viešpačiui, ir Jis galėtų veikti mūsų gyvenimuose.

Tik būdami laisvi ir orūs galėsime sėkmingai su Juo „žvejoti“ šio pasaulio platybėse.

...  Kun. Vitas Kaknevičius

·       Vasario 11 dieną, pirmadienį pasaulinė ligonių diena. Šią dieną kviečiame aplankyti ligonius ir už juos pasimelsti.

·       Vasario 14 dieną kviečiame į arkivyskupijos renginį; „Valentino diena kitaip“ (kuris vyks Kauno Žalgirio arenoje 19.00 val., bilietus galima įsigyti Biletai.lt).

·       Vasario 16 dieną , šeštadienį – Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Mūsų bažnyčioje 10.00 val. Šv. Mišiose melsimės už Tėvynę.

·       Kviečiame skirti mūsų bažnyčiai 2 procentus pajamų mokesčio dalies.

·       Renkama metinė  auka Bažnyčios išlaikymui. Dėkojame visiems kurie remia Bažnyčią.

• Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“.

Bažnyčia mini šventuosius:

02.11 (M) Lurdo Švč. Mergelė Marija.

02.16 (M) Šv. Kirilas ,  vienuolis ir Metodijus vyskupas.