EVANGELIJA PAGAL MATĄ  22, 15-21.

Tuomet fariziejai pasitraukė ir tarėsi, kaip jį sugauti kalboje. 16 Jie nusiuntė pas jį savo mokinių kartu su Erodo šalininkais paklausti: „Mokytojau, mes žinome, kad esi tiesakalbis, mokai tikro Dievo kelio ir niekam nepataikauji, nes nežiūri žmonių poaukščių. 17 Tada pasakyk, kaip manai: valia mokėti ciesoriui mokesčius ar ne?“ 18 Suprasdamas jų klastą, Jėzus tarė: „Kam spendžiate man pinkles, veidmainiai? 19 Parodykite man mokesčių pinigą!“ Jie padavė jam denarą. 20 Jis paklausė: „Kieno čia paveikslas ir įrašas?“ 21 Jie atsakė: „Ciesoriaus“. Tuomet Jėzus tarė: „Atiduokite tad, kas ciesoriaus, ciesoriui, o kas Dievo – Dievui“.

MINTYS PAMĄSTYMUI

„Kas ciesoriaus – ciesoriui, o kas Dievo – Dievui“: drąsūs ir nauji Jėzaus žodžiai. Senovės teisė pripažino visišką autoritetą ir valdžią valstybei įskaitant ir religiją. Valstybė ir religija buvo viena, ir jos abi priklausė ciesoriui.

Jėzus laužo šią pagonišką vienybę: religija nėra valstybė, ir paklusnumas valstybei netapatintinas su žmogaus paklusnumu Dievui.

Ar tikrai žmogus turi tik du kelius: arba visiškai atsisakyti savo nuostatų ir tapti kolaborantu, arba tapti maištininku, ir iš esmės kovoti už dar vieną, eilinę žemišką valdžią? ....                                   Bernardinai.lt

SKELBIMAI

·       Šis  sekmadienis yra  Misijų sekmadienis. Renkamos aukos misijoms paremti.

·       Spalio 22 dieną, ketvirtadienį 12.00 val. Šv. Mišiose meldžiamės Šv. Jono Pauliaus II užtarimo.

·       Renkamos aukos Kunigų seminarijai paremti.

·       Kiekvieną ketvirtadienį 19.00 val. renkasi Suaugusiųjų sielovados Alfa kursas.

·       Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  krikščioniškos spaudos.

Bažnyčia mini:

10.19  (m) – Šv. Kryžiaus Paulius, kunigas .

10.22 (M) – Šv. Jonas Paulius II, popiežius.