EVANGELIJA PAGAL LUKĄ 2, 41-52.

Jo gimdytojai kasmet eidavo į Jeruzalę švęsti Velykų. Kai Jėzui sukako dvylika metų, šventės papročiu jie nuvyko į Jeruzalę. Iškilmėms pasibaigus ir jiems grįžtant atgal, vaikas Jėzus pasiliko Jeruzalėje, bet gimdytojai to nepastebėjo. Manydami jį esant keleivių būryje, jie nuėjo dienos kelią, paskui pradėjo ieškoti jo tarp giminių bei pažįstamų. Nesuradę grįžo jo beieškodami į Jeruzalę.

Pagaliau po trijų dienų rado jį šventykloje, sėdintį tarp mokytojų, besiklausantį jų ir juos beklausinėjantį. Visi, kurie jį girdėjo, stebėjosi jo išmanymu ir atsakymais. Pamatę jį, gimdytojai labai nustebo, ir jo motina jam tarė: „Vaikeli, kam mums taip padarei?! Štai tavo tėvas ir aš su sielvartu ieškome tavęs“. O jis atsakė: „Kam gi manęs ieškojote? Argi nežinojote, kad man reikia būti savo Tėvo reikaluose?“Bet jie nesuprato jo žodžių.

Jėzus iškeliavo su jais ir grįžo į Nazaretą. Jis buvo jiems klusnus. Jo motina laikė visus įvykius savo širdyje. O Jėzus augo išmintimi, metais ir malone Dievo ir žmonių akyse.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Šventajame Rašte gausu vietų, kur kalbama apie vaikų pagarbą savo tėvams. Pirmasis šios dienos skaitinys iš Siracido knygos mums primena ketvirtą Dievo įsakymą – „Gerbk savo tėvą ir motiną“. Šis įsakas eina po pirmųjų trijų paliepimų, kalbančių apie įsipareigojimus Dievui, ir yra pirmasis įsakymas apie įsipareigojimus artimui. Dievas nori, kad po Jo gerbtume savo tėvus, kuriems turime būti dėkingi už gyvybę ir kurie mums perteikė tikėjimą į Dievą.

Ketvirtu įsakymu pabrėžtinai kreipiamasi į vaikus, nusakant jų santykį su tėvu ir motina, nes tie santykiai visuotiniausi. Jis taip pat galioja kitiems giminystės ryšiais tarpusavyje susijusiems šeimos nariams, reikalauja pagarbos, meilės ir dėkingumo vyresniems giminaičiams ir senoliams, pagaliau apima mokinių pareigas mokytojams, darbuotojų – darbdaviams, valdinių – vadovams, piliečių – tėvynei ir tiems, kurie ją tvarko ir valdo...                                                   kun. V.  Kaknevičius

·       Šis sekmadienis ŠVENTOS ŠEIMOS sekmadienis.

·       Gruodžio 31 d. vakarinėse mišiose melsimės dėkodami už praėjusius metus. Taip pat 23.00 val. Šv. Mišios sutinkant Naujuosius Metus.

·       Sausio 1 diena, Naujieji Metai, Švč. Mergelės Marijos Dievo Gimdytojos iškilmė.   Šv. Mišios 9, 10.30 ir 12 val.

·       Sausio 4 diena, pirmas mėnesio penktadienis: po ryto Šv. Mišių vyks visos dienos Švč. Sakramento adoracija. Vakarinėse  Šv. Mišiose melsimės į Švč. Jėzaus Širdį.

·       Sausio 5 diena, pirmas mėnesio šeštadienis: Prieš vakarines Šv. Mišias meldžiamės prašydami Švč. Mergelės Marijos užtarimo.

·       Renkama metinė  auka Bažnyčios išlaikymui. Dėkojame visiems kurie remia Bažnyčią.

• Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“.

Bažnyčia mini šventuosius:

12.31 (F)  Šv. Silvestras, popiežius.

01.01 (S) Švč. Mergelė Marija. Dievo Gimdytoja.

01.02 (F) Šv. Bazilijus Dydysis ir Grigalius Nazianzietis , vyskupai, Bažnyčios mokytojai.

01.03 (M)  Švč. Jėzaus Vardo minėjimas.