EVANGELIJA PAGAL LUKĄ 11, 1-13.

Kartą Jėzus vienoje vietoje meldėsi. Jam baigus maldą, vienas mokinys paprašė: „Viešpatie, išmokyk mus melstis, kaip ir Jonas išmokė savuosius mokinius.“ 2 Jėzus tarė jiems: „Kai melsitės, sakykite:

‘Tėve, teesie šventas tavo vardas.

Teateinie tavo karalystė.

3 Kasdienės mūsų duonos duok mums kasdien

4 ir atleisk mums mūsų kaltes,

nes ir mes atleidžiame kiekvienam, kuris mums kaltas.

Ir nevesk mūsų į pagundą.’“

5 Jėzus dar kalbėjo jiems: „Kas nors iš jūsų turės draugą ir, nuėjęs pas jį vidurnaktį, sakys: ‘Bičiuli, paskolink man tris kepaliukus duonos, 6 nes draugas iš kelionės pas mane atvyko ir aš neturiu ko jam padėti ant stalo.’ 7 O anas iš vidaus atsilieps: ‘Nekvaršink manęs! Durys jau uždarytos, o aš su vaikais lovoje, negaliu keltis ir tau duoti.’ 8 Aš jums sakau: jeigu nesikels ir neduos jam duonos dėl bičiulystės, tai dėl jo įkyrumo atsikels ir duos, kiek tik jam reikia.

9 Tad ir aš jums sakau: prašykite, ir jums bus duota; ieškokite, ir rasite; belskite, ir jums bus atidaryta. 10 Kiekvienas, kas prašo, gauna, kas ieško, randa, ir beldžiančiam atidaroma. 11 Kur jūs matėte tokį tėvą, kad duonos prašančiam vaikui duotų akmenį?! Ar prašančiam žuvies atkištų gyvatę? 12 Arba prašančiam kiaušinio duotų skorpioną? 13 Jei tad jūs, būdami nelabi, mokate savo vaikams duoti gerų daiktų, juo labiau jūsų Tėvas iš dangaus suteiks Šventąją Dvasią tiems, kurie jį prašo.“

MINTYS PAMĄSTYMUI

Tad ir mes į jį esam panašūs tada, kai, protu viską išmokę, nuoširdžiai, dėmesingai ir atkakliai melstis taip ir nepradedam.

Šiandienio Evangelinio teksto pabaigoje randame Jėzaus žodžius apie Šventąją Dvasią: „Jūsų Tėvas iš dangaus suteiks Šventąją Dvasią tiems, kurie jį prašo.“

Visi šventieji galėtų paliudyti, jog Šventosios Dvasios veikimas širdyje yra stipriausia patirtis iš viso to, ko galime prašyti ir gauti. Kaip rašo Juozapas Isichastas, neapsivaliusieji nuo aistrų, tai yra daugybė iš mūsų, galim patirti tolimą Dievo Dvasios veikimą, prilyginamą žvaigždžių šviesai. Apsivaliusieji ją patiria prilyginamą pilnaties švytėjimui, o dar tolesniame dvasiniame etape ji patiriama kaip saulė, kai žmogus gyvena jau tarsi vidiniame rojuje, o tos palaimos neįmanoma nusakyti žodžiais.

Kiek tikėdami prašysime ir sieksime, tiek turėsime vilties ir galimybių tai patirti.

Bernardinai.lt

·       Rugpjūčio 2 dieną, penktadienį  vakarinėse Šv. Mišiose melsimės į Švč. Jėzaus Širdį aukotojų intencijomis. Nuo 17.00 iki 18.00 val. Švč. Sakramento adoracija.

·       Rugpjūčio 3 dieną, šeštadienį vakarinėse Šv. Mišiose melsime prašydami Švč. Mergelės Marijos užtarimo aukotojų intencijomis.

·       Ateinanti sekmadienį po sumos Šv. Mišių Eucheristinė procesija.

·       Caritas atostogauja nuo liepos 3 dienos iki rugpjūčio 7 dienos.

·       Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti  naują  žurnalo „Artuma“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“,  meditacijų knygelę „Žodis tarp mūsų“.

Bažnyčia mini šventuosius:

07.29 (M) Šv. Morta, Marijos ir Lozorio sesuo.

07.30 (f) Šv. Petras Auksažodis, vyskupas.

07.31 (F) Šv. Ignacas Lojola, kunigas.

08.01 (M) Šv. Alfonsas Marija Liguoris, vyskupas, Bažnyčios mokytojas.

08.02 (m) Šv. Petras Julijonas Eimaras , kunigas.