EVANGELIJA PAGAL MATĄ 25, 1 – 13

„Tada su dangaus karalyste bus panašiai kaip su dešimtimi mergaičių, kurios, pasiėmusios žibintus, išėjo pasitikti jaunikio. Penkios iš jų buvo paikos ir penkios protingos. Taigi paikosios pasiėmė žibintus, o nepasiėmė alyvos.  Protingosios kartu su žibintais pasiėmė induose ir alyvos.  Jaunikiui vėluojant, visos ėmė snausti ir užmigo.  Vidurnaktį pasigirdo balsai: „Štai jaunikis! Išeikite pasitikti!“ Tuomet visos mergaitės atsikėlė ir taisėsi žibintus.  Paikosios sakė protingosioms: 'Duokite mums alyvos, nes mūsų žibintai gęsta'. 9 Protingosios atsakė: 'Kad kartais nepristigtų ir mums, ir jums, verčiau nueikite pas prekiautojus ir nusipirkite'.  Joms beeinant pirkti, atėjo jaunikis. Kurios buvo pasiruošusios, įėjo kartu su juo į vestuves, ir durys buvo uždarytos.  Vėliau atėjo ir anos mergaitės ir ėmė prašytis: 'Gerbiamasis, atidaryk, čia mes!'  O jis atsakė: 'Iš tiesų sakau jums: aš jūsų nepažįstu!'  Taigi budėkite, nes nežinote nei dienos, nei valandos“.

MINTYS PAMĄSTYMUI

Ko reikia mūsų kelionei į Dangaus Karalystės pokylį? Šis klausimas nuolat mums turėtų neduoti ramybės. Kai rengiamės į kokią nors kelionę, apie ją sukame galvas dar jai net neprasidėjus. Lankomės prekybos centruose, rūpinamės įvairiais dokumenttais, maisto produktais, kad ilgos kelionės metu neišalktume. Keliauajnt į Dangaus Karalystės pokylį to nereikia. Šiandien Viešpats mums primena vieną dalyką, apie kurį dažnai nepagalvojame: žibintą, pilną alyvos. Ta kelionė link susitikimo su Jaunikiu – mūsų gyvenimo kelionė. Kiekvienas mes turime rankose tikėjimo žibintą. Pažvelkime šiandien į jį: ar jis nepamirštas, neapdulkėjęs, ar alyva dar neišbėgusi. Šiai kelionei, kurioje jau dalyvaujame, reikia ne fizinės, bet vilties alyvos.  Atsakydami į klausimą, ar ši mūsų kelionė pretenduoja būti sėkminga, ar neprasilenksime su Jaunikiu ir ar Jis mus pažins, atsakykime patys sau trimis aspektais: ar nepamiršome tikėjimo žibinto ir kad jis turi kelią nušviesti ne vien tik mums induvidualiai ir asmeniškai, bet ir bendrakeleiviams, ar jame yra vilties alyvos, dovanojančios tą šviesą, ar mūsų kelias eina pro artimo namų duris? Švieskime ir būkime šviesa vieni kitiems šį vėlyvą rudenį, nepamiršdami, jog kelionėje į Dangiškosios Karalystės pokylį mes turime leisti apyvarton, naudoti tai, kas mums nuo amžiu Jaunikio yra dovanota: tikėjimą, viltį ir meilę.

• Lapkričio 12 – 19  dienomis  Vilniuje vyksta didieji Aušros Vartų atlaidai.
  •  Lapkričio 18 dieną 15.00 valandą parapijos Atsinaujinimo Diena (prisiminsime Dievo tarnaites Adelę Dirsytę ir Eleną Spirgevičiūtę)
  • Marijos radijas kviečia prisidėti prie naujo studijos pastato statybos. Auką galite atnešti darbo dienomis į parapijos raštinę.
  • Bažnyčios vestibiulyje galite įsigyti   naują žurnalo „Artuma“ numerį,naują  žurnalo „Kelionė“ numerį,  taip pat - maldyną „Magnificat“ ir  kt...

Bažnyčia mini šventuosius:

11.14 (m) šv. Margarita Škotė.

11.14 (m) šv. Gertrūda, mergelė.

11.15 (m)šv. Albertas Didysis, vyskupas, Bažnyčios mokytojas.

11.16 (S) ŠVČ. MERGELĖ MARIJA, GAILESTINGUMO MOTINA.

11.17 (M) šv. Elzbieta Vengrė, vienuolė.

11.18 (m) šv. Petro ir Pauliaus, apaštalų, bazilikų pašventinimas.